رسانه‌های عرب: توافق دولت سوریه و یگان‌های مدافع خلق برای مقابله با ترکیه

رسانه‌های عرب: توافق دولت سوریه و یگان‌های مدافع خلق برای مقابله با ترکیه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته اسپوتنیک، آمریکا به عنوان مهمترین پشتیبان نیروهای کرد در سوریه در جریان این توافق نبوده است.

آگهی

به گزارش برخی رسانه‌های عرب زبان نیروهای ارتش سوریه بزودی به مناطق تحت کنترل یگان‌های مدافع خلق در عفرین اعزام خواهند شد.

به گزارش شبکه المیادین لبنان این بخشی از توافق دولت سوریه و یگان‌های مدافع خلق برای مقابله با حملات ترکیه در این منطقه است. به گفته این شبکه، دو طرف مذاکرات طولانی در این مورد داشته‌اند و توافق روز پنجم بهمن (۲۵ ژانویه ۲۰۱۸) انجام شده است.

در همین زمینه شبکه خبری اسپوتنیک روسیه نیز از توافق دو طرف خبر داد. به گفته اسپوتنیک، آمریکا به عنوان مهمترین پشتیبان نیروهای کرد در سوریه در جریان این توافق نبوده است.

بیشتر بخوانید: 

عکس از رویترز
نیروهای سوری مورد حمایت ترکیه در عملیات عفرینعکس از رویترز

فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه در یک کنفرانس خبری تاکید کرد که ارتش از عفرین به عنوان «بخش جدانشدنی از خاک کشور» دفاع خواهد کرد. وی عملیات ترکیه در شمال سوریه را «تجاوز» به خاک کشورش خواند و تاکید کرد که آنکارا مسئول «اتفاقات احتمالی» در منطقه است.

فیصل مقداد در بخش دیگری از سخنانش در کنفرانس خبری، کردها و عرب‌های منطقه را به وحدت فراخواند و گفت: «ارتش از هر سانتیمتر از سرزمین سوریه دفاع می‌کند. سوریه همچنان که در طول تاریخ یکپارچه بوده بار دیگر متحد خواهد شد.»

هنوز دولت سوریه هیچ واکنشی به احتمال حضور ارتش در منطقه مرزی با ترکیه نشان نداده است اما شبکه المیادین به نقل یک منبع آگاه گزارش داد که بزودی بیانیه‌ای در این باره صادر خواهد شد. 

به کانال یورونیوز فارسی در تلگرام بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پارلمان اروپا اقدام سرکوب‌گرایانه ترکیه علیه منتقدان عملیات عفرین را محکوم کرد

ترکیه: سخنان وزیر خارجه فرانسه درباره عفرین ناشیانه و بی‌اساس است

در حمله هوایی در مرز سوریه و عراق «۲۳ شبه نظامی مورد حمایت ایران» کشته شدند