واکنش مجری تلویزیون آمریکا به زن ایرانی الاصل جنجال ساز شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مصاحبه هدی کاتبی با شبکه «دبلیو جی ان»
مصاحبه هدی کاتبی با شبکه «دبلیو جی ان»   -   کپی رایت  کانال یوتیوب هدی کاتبی

مجری یک شبکه تلویزیونی در آمریکا هنگام گفتگو با زنی ایرانی الاصل تابعیت آمریکایی او را به دلیل عقایدش زیر سوال برد.

هدی کاتبی، وبلاگ نویس محجبه در جریان مصاحبه با دو مجری برنامه صبحگاهی شبکه «دبلیو جی ان» از سیاست های گذشته و حال ایالات متحده انتقاد کرد. یکی از مجریان برنامه تلویزیونی در واکنش به سخنان هدی کتابی سخنان او را غیرآمریکایی توصیف کرد.

مجری تلویزیون «دبلیو جی ان» شیکاگو خطاب به این وبلاگ نویس ایرانی-آمریکایی گفت: «بسیاری از آمریکایی ها ممکن است سخنان شما را توهین آمیز تلقی کنند. شما آمریکایی هستید اما حرفهایتان به نظر نمی رسد حرفهای یک آمریکایی باشد. فکر کنم می دانید منظورم چیست!»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این سخنان مجری تلویزیونی در واکنش به آن بخش از اظهارات هدی کاتبی بیان شد که او انتقاداتی از میراث اجتماعی و سیاسی ایالات متحده و سیاست گذشته و حال این کشور در خاورمیانه مطرح کرد. این وبلاگ نویس حوزه مُد در سخنان خود گفت: «به نظرم نمی رسد بتوانیم به این کشور [آمریکا] اعتماد کنیم. به ویژه وقتی میراث این کشور، خشونت آن و ظرفیتی را که برای خشونت ایجاد کرده است مشاهده می کنیم. بسیاری از سلاح های موجود در خاورمیانه توسط ایالات متحده [به آنجا] ارسال شده اند.»

هدی کاتبی، وبلاگ نویس ۲۳ ساله در بخشهایی از این مصاحبه از تجربه زندگی با پوشش حجاب در ایالت محافظه کار اوکلاهوما در مرکز آمریکا سخن گفت. او که در دانشگاه شیکاگو در رشته روابط بین الملل و سیاست خاورمیانه تحصیل کرده است پس از مصاحبه با شبکه «دبلیو جی ان» در گفتگو با روزنامه بریتانیایی گاردین در مورد واکنش مجری این شبکه به سخنانش گفت: «با اینکه متولد آمریکا هستم و در اینجا بزرگ شده ام اما فکر نمی کنم اگر یک سفیدپوست [آمریکایی] بودم چنین سوالی از من پرسیده می شد.»

به گفته هدی کاتبی از زمان انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری ایالات متحده رویکرد افراد در زمینه ابراز عقاید تبعیض آمیز در این کشور تغییر کرده است. از نظر این وبلاگ نویس ایرانی الاصل آمریکایی ها برای بیان «عقاید اسلام هراسانه» خود اکنون «اعتماد به نفس» بیشتری دارند.

بیشتر بخوانید: