Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رسانه آمریکایی: سه نماینده کنگره در سال ۲۰۱۳ با روحانی شام خوردند

رسانه آمریکایی: سه نماینده کنگره در سال ۲۰۱۳ با روحانی شام خوردند
Copyright ایسنا
Copyright ایسنا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گزارش وال استریت ژورنال سه نماینده عضو فراکسیون سیاه پوستان کنگره آمریکا تنها چند ساعت پس از سخنرانی حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل در ضیاف شام او شرکت کردند.

آگهی

به گزارش یک رسانه آمریکایی حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در سال ۲۰۱۳ میلادی میزبان ضیافت شامی بود که سه نماینده دموکرات کنگره آمریکا در آن شرکت داشتند.

به گزارش روزنامه «وال استریت ژورنال» این سه عضو مجلس نمایندگان ایالات متحده همراه با لوئیس فراخان، رهبر گروه مذهبی «امت اسلام» آمریکا در این ضیافت شام شرکت کردند.

این ضیافت در جریان اولین سفر حسن روحانی به نیویورک در مقام ریاست جمهوری ایران بر پا شده بود.

روزنامه «وال استریت ژورنال» خبر حضور این عضو کنگره آمریکا در ضیافت شام حسن روحانی را در گزارشی در مورد ارتباط آنها با لوئیس فراخان منتشر کرده است.

به گزارش این روزنامه کیت الیسون، آندره کارسون و گرگوری میکس سه نماینده عضو فراکسیون سیاه پوستان کنگره بودند که تنها چند ساعت پس از سخنرانی حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل در ضیاف شام او شرکت کردند.

علی خامنه ای، رهبر ایران در سال ۱۳۹۲ شمسی به اولین سفر حسن روحانی به نیویورک در مقام ریاست جمهوری واکنش تندی نشان داده بود. رهبر ایران پس از سفر حسن روحانی به نیویورک گفته بود: « برخی از آنچه در سفر نیویورک پیش آمد به نظر ما بجا نبود.»

رئیس جمهوری ایران در پایان آن سفر با باراک اوباما، رئیس جمهوری وقت آمریکا ۱۵ دقیقه تلفنی گفتگو کرده یود. باراک اوباما پس از آن گفتگوی تلفنی گفته بود دو کشور می توانند به توافقی جامع برای پایان بخشیدن به مناقشه هسته ای دست یابند.

هر چند در جریان سفر سال ۱۳۹۲ حسن روحانی به نیویورک گمانه زنی های زیادی در مورد احتمال رویارویی او با باراک اوباما و دست دادن روسای جمهور دو کشور صورت گرفت اما در نهایت این اتفاق روی نداد.

بیشتر بخوانید:

**ظریف در گفتگوی تلویزیونی چه گفت و چه نگفت؟ **

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ظریف در گفتگوی تلویزیونی چه گفت و چه نگفت؟

حسن روحانی: الحمدلله کشور ما در میان کشورهای منطقه همیشه آرام بوده است

روحانی به «آشغال» توصیف شدن معترضان در نماز جمعه واکنش نشان داد