Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نیروهای نظامی آمریکا از منبج سوریه خارج نمی‌شوند

Us Army
Us Army
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اردوغان: «تروریست‌ها نخواهند توانست از سرنوشت دردناکی که در انتظارشان است بگریزند، نه در عفرین، نه در منبج. مرز با سوریه پاکسازی خواهد شد.»

آگهی

یک ژنرال ارتش ایالات متحده آمریکا در جریان بازدید از نیروهای ایالات متحده در منبج واقع در استان حلب در کشور سوریه، اعلام کرد که نیروهای ارتش ایالات متحده در این منطقه باقی خواهند ماند.

منبج هم اکنون در اختیار کردهاست و نیروهای ارتش آزاد سوریه که از حمایت ایالات متحده برخوردارند در این منطقه حضور دارند. منبج از اولین شهرهایی که ازنیروهای داعش پس گرفته شد هم اکنون صحنه با چالش کشیده شدن منافع قدرت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای است.

در حال حاضر یک پایگاه نظامی کوچک ایالات متحده همراه با خوردوهای زرهی و شماری از نظامیان آمریکایی در این شهر حضور دارند. از زمان خروج داعش از این شهر مرزی، ایالات متحده حضور نظامی خود را در آن حفظ کرده است.

رجب طیب اردوغان، برغم افزایش تنش میان ترکیه و ایالات متحده آمریکا که هر دو در ناتو هم‌پیمان هستند، یکشنبه گذشته از قصد خود برای گسترش جبهه عملیات عفرین به سمت شرق و به ویژه به طرف شهر منبج خبر داد.

بیشتر بخوانید:

ترکیه از سی‌ام دی ماه جاری عملیاتی به نام «شاخه زیتون» را علیه شبه نظامیان کرد موسوم به یگان‌های مدافع خلق (ی‌پ‌گ) مستقر در منطقه عفرین سوریه آغاز کرده است. دولت آنکارا این گروه را که یکی از متحدان جدی آمریکا در نبرد علیه داعش است، «تروریست» می‌داند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه پیشتر گفته بود: «تروریست‌ها نخواهند توانست از سرنوشت دردناکی که در انتظارشان است بگریزند، نه در عفرین، نه در منبج. مرز با سوریه پاکسازی خواهد شد.»

دونالد ترامپ مستقیما از اردوغان خواسته بود تا از رویارویی با نیروهای آمریکایی در سوریه بپرهیزند. اما ترکیه نه تنها به این هشدار وقعی ننهاده بلکه روز شنبه از آمریکا خواست تا نیروهایش را از منبج بیرون کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید  

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش صالح مسلم به عملیات ترکیه در خاک سوریه: روسیه امور را واگذار کرده است

اردوغان با طعنه به آمریکا: ارتش ترور در شمال سوریه را در هم می شکنیم

تنش بین آمریکا و عضو ناتو در سوریه؛ پنتاگون: پهپاد ترکیه را زدیم چون تهدیدی علیه نیروهایمان بود