یورش پلیس آمریکا به صدها شرکت برای بازداشت مهاجران غیرقانونی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
Immigration office in USA

مقامات اداره مهاجرت آمریکا اعلام کردند روز جمعه ۱۳ بهمن (۲ فوریه) به ۷۷ شرکت بازرگانی که به قوانین مهاجرتی در رابطه با منع استخدام مهاجران غیرقانونی بی‌تفاوت بوده و در کسب و کار خود آنان را به کار گرفته بودند، یورش برده تا مهاجران فاقد مدارک هویتی را بازداشت کنند.

پلیس ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۷ میلادی نیز با یورش به ۱۳۶۰ مکان و واحد تجاری، ۳۰۰ مهاجر غیرقانونی را بازداشت و صاحبان کسب و کار را به دلیل به کار گرفتن مهاجران غیرقانونی۱۰۰ میلیون دلار جریمه کرد.

یورش‌های اخیر پلیس اما در شهرهای سان فرانسیسکو، ساکرامنتو و سان خوزه در ایالت کالیفرنیا و به دنبال اجرای قانون جستجو برای یافتن مهاجران غیرقانونی و بازداشت آنان و از آغاز سال جاری میلادی صورت می گیرد.

مدیران شرکت‌های بازرگانی می گویند برنامه اخراج مهاجران غیرقانونی به کسب و کار آنان ضربه‌های مهلکی وارد خواهد کرد.

مقامات مهاجرتی ایالات متحده به تازگی سیاستی را اتخاذ کرده‌اند که به مجریان قانون اجازه می‌دهد تا با ورود به دادگاه‌ها، افراد فاقد مدارک هویتی را بازداشت کنند. دادگاه‌ها پیش‌تر«پناهگاهی» برای این افراد بود و زمانی که آنان برای ادای شهادت و یا شکایت به دادگاه مراجعه می‌کردند پلیس اجازه دستگیری آنان را نداشت.

فرمان‌های ضدمهاجرتی دونالد ترامپ که یکی از بحث برانگیز‌ترین اقدامات او در یک سال گذشته محسوب می‌شود تا کنون به اشکال مختلف صادر شده‌ ولی بارها و با استدلال‌های مختلف توسط دادگاه‌های آمریکا به حالت تعلیق درآمده است.

بیشتر بخوانید:

آقای ترامپ بهنگام کارزار انتخاباتی خود بارها وعده داد که از ورود مهاجران غیرقانونی جلوگیری کرده و افراد فاقد مدارک هویتی ساکن ایالات متحده را اخراج خواهد کرد. او معتقد است که وجود مهاجران غیرقانونی به اقتصاد آمریکا لطمه می زند و شهروندان آمریکا را از فرصت‌های شغلی محروم می کند.   

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید