Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

افزایش فشارها برای استعفای یک وزیر فرانسوی پس از اتهام تجاوز جنسی

افزایش فشارها برای استعفای یک وزیر فرانسوی پس از اتهام تجاوز جنسی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لیدیا گیروس، سخنگوی دیگر حزب جمهوری خواهان با نام بردن از افرادی که به دلیل مسائل مختلف اخلاقی و مالی مجبور به خروج از کابینه ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه شدند، به متزلزل شدن تدریجی چهره امانول ماکرون به عنوان یک رئیس جمهور مدعی اخلاق مداری اشاره کرده است.

آگهی

ژرالد دارمَنَن، وزیر اقدام و حساب های دولتی فرانسه پس از انتشار اتهام تجاوز جنسی بر ضد وی اینک برای خروج از کابینه ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه تحت فشار قرار گرفته است.

در حالیکه اغلب اعضای کابینه همچنان با تاکید بر اصل برائت و ثابت نشدن اتهام مطرح شده از آقای دارمنن حمایت و با وی ابراز همبستگی می کنند عمده جناح های سیاسی در این کشور خواهان استعفای وی از سمتش هستند.

الیویه فار، رئیس نمایندگان سوسیالسیت در پارلمان فرانسه به تازگی از ژرالد دارمنن خواسته است که هرچه زودتر از سمت خود در دولت کنار بکشد.

لورانس سلیه، سخنگوی حزب راستگرای جمهوری خواهان نیز روز دوشنبه با دعوت از آقای درامنن برای استعفا از سمتش تاکید کرد: «ما به فرضیه بی گناهی و اصل برائت احترام می گذاریم اما با توجه به نوع اتهام مطرح شده و نیز صیانت از عرصه عمومی فکر می کنیم که وی انتخاب دیگری غیر از استعفا ندارد.»

ماجرایی که ژرالد دارمنن به واسطه آن متهم به تجاوز جنسی شده به سال ۲۰۰۹ مربوط می شود. برخی از سیاستمداران در این کشور با طرح این سوال که چرا اتهام تجاوز جنسی باید نه سال بعد مطرح شود نسبت به این اتهام ابراز تردید کرده و بعضا با نظر غالب جناح سیاسی خود مبنی بر لزوم استعفای آقای دارمنن مخالفت کرده اند.

این درحالیست که لیدیا گیروس، سخنگوی دیگر حزب جمهوری خواهان با نام بردن از افرادی چون ریشار فران، فرانسوا بیرو، ماری دو سارنز و سیلوی گولار که به دلیل مسائل مختلف اخلاقی و مالی مجبور به خروج از کابینه ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه شدند، به متزلزل شدن تدریجی چهره امانول ماکرون به عنوان یک رئیس جمهور مدعی اخلاق مداری اشاره کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تندی زبان امانوئل ماکرون در فرانسه جنجال آفرین شد

چهار عضو کابینه امانوئل مکرون استعفاء دادند

تظاهرات ده‌ها شهروند آلبانی با کوکتل مولوتوف در برابر ساختمان شهرداری تیرانا