هشت سرنشین کشتی گم شده در اقیانوس آرام پیدا شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
هشت سرنشین کشتی گم شده در اقیانوس آرام پیدا شدند

یک هفته پس از ناپدید شدن کشتی مسافربری با ۵۰ نفر مسافر و خدمه که از جزیره نونوتی بزرگترین شهر جمهوری کیریباتی (Kiribati) واقع در اقیانوس آرام است عازم سفری دو روزه بود، تصاویری از یک قایق نجات با هشت مسافر این کشتی توسط نیروی هوایی نیوزلند ثبت شده است.

بیشتر بخوانید: کشتی مسافربری با ۵۰ مسافر در اقیانوس آرام ناپدید شد

تصویر منتشر شده توسط نیروی هوایی نیوزیلند یک قایق نجات را با هشت سرنشین نشان می‌دهد. این قایق در ۳۰۰ کیلومتری جنوب غربی جمهوری نائورو در اقیانوس آرام مشاهده شده است.

نیروی هوایی نیوزیلند با اعزام هواپیماهای پی-۳ اوریون در تلاش برای یافتن اثری از این کشتی است. دارین وب، فرمانده نیروی هوایی نیوزیلند طی بیانیه‌ای اعلام کرد که برای دیگر بازماندگان مواد غذایی، آب و رادیو به آب انداخته شده است و نیرو هوایی این کشور سعی دارد تا با آنها ارتباط رادیویی برقرار کند.

فرمانده نیروی هوایی نیوزیلند روز یکشنبه با اشاره به اینکه منتظر رسیدن قایق ماهیگیری با هشت سرنشین هستند، گفت: «نیروهای ما به جستجو در منطقه ادامه می‌دهند تا دیگر بازماندگان این کشتی را پیدا کنند.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

کیریباتی کشوری کوچک و جزیره ای در مجاورت استرالیا و نیوزیلند و پایتخت آن تاراوای جنوبی است. جمیعت این کشور که در سال ۱۹۷۹ میلادی از بریتانیا اعلام استقلال کرد ۱۱۰ هزار نفر است.

کشتی مسافربری گم شده از روز ۲۸ دیماه (۱۸ ژانویه) در اقیانوس آرام ناپدید شده است.