وزارت اطلاعات از کشف دو محموله مهمات برای «انفجاری گسترده» در ایران خبر داد

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
وزارت اطلاعات
وزارت اطلاعات

وزارت اطلاعات ایران از کشف دو محموله انفجاری در شرق و غرب کشور خبر داد. در بیانیه‌ای که این وزارت‌خانه روز چهارشنبه منتشر کرد گفته شده است که مأموران اطلاعاتی ایران موفق شدند «دو محموله بمب، مواد منفجره و مهمات» را که به منظور «عملیات تروریستی و انفجاری گسترده در اماکن عمومی» وارد کشور شده بود، «شناسایی و خنثی» کنند.

وزارت اطلاعات ایران ضمن متهم کردن عربستان سعودی در بیانیه خود آورده است: «در نخستین عملیات، ۲۳ بمب آماده انفجار از نوع ریموتی که با برنامه‌ریزی و هدایت سرویس‌های اطلاعاتی عربستان با هدف انجام اقدامات ایذایی و ایجاد ناامنی در استان‌های شرقی، از شرق کشور وارد شده بود کشف و ضبط گردید.»

وزارت اطلاعات در مورد دومین محموله نیز اعلام کرد که مأموران اداره کل اطلاعات استان کردستان موفق شدند در ادامه ضربه به تیم‌های «تروریستی»، تجهیزات و ابزار لازم در ساخت چندین بمب شامل «ماده منفجره، تی‌ان‌تی و سی‌۴، کیت‌های انفجاری و ۱۵۰ چاشنی الکترونیکی» را کشف و ضبط کنند. بنا به تصریح این بیانیه رسمی، محموله یاد شده متعلق به «یکی از گروهک‌های تجزیه‌طلب تروریست» در مریوان بوده است.

**به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید **

این بیانیه می‌افزاید: «از عناصر این گروهک تروریستی که از کردستان عراق به منظور انجام عملیات ایذایی و انفجاری وارد کشور شده بودند، همچنین ۴۱ نارنجک و ۳۱ خشاب کلاشنیکف، ۴ گلوله آرپی‌جی و چندین قبضه سلاح جنگی کشف شد.»

وزرات اطلاعات در ماه‌های گذشته نیز دست کم در دو نوبت از کشف «انبار مهمات» و «پیگرد ۱۰۲ تروریست» خبر داده بود. در جریان ناآرامی‌های اخیر نیز این وزارت‌خانه از «انهدام یک هسته تروریستی» پرده برداشته بود.

بیشتر بخوانید: