Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اعتصاب سراسری زندانبان‌های فرانسوی و نگرانی‌های مقامات امنیتی

اعتصاب سراسری زندانبان‌های فرانسوی و نگرانی‌های مقامات امنیتی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خشونت های نیروهای امنیتی علیه زندانبانهای معترض فرانسوی باعث شد تا سندیکای آنها درخواست یک اعتصاب سراسری کند.

آگهی

حمله و خشونت پلیس علیه زندان بانهای فرانسه باعث شد تا سندیکای آنه از روز دوشنبه اعلام اعتصاب سراسری کند. به این ترتیب نزدیک به ۱۳۰ زندان در این کشور با بحران ویژه‌ای از روز دوشنبه روبرو شده اند. تعداد زندانهای فرانسه به ۱۸۸ می رسد.

به این ترتیب تخمین زده می شود نزدیک به دو سوم زندانبانهای فرانسوی از کار دست بکشند. بدلیل حساسیت بالای کار آنها، مقامات امنیتی فرانسه نگران شورش زندانیان هستند. اعتصابات در زندانهای فرانسه بیشتر از دو هفته است که آغاز شده است و بازداشت و خشونت پلیس علیه زندان بانهای ناراضی در روزهای اخیر باعث شده تا بسیاری از همکاران آنها به جریان اعتراض ها بپیوندند.

دلیل اصلی اعتراضها و اعتصاب، وضعیت بد بهداشتی و پاکیزگی، کمبود تجهیزات و نیروی کار از یک طرف و پذیرش زندانیان در ندامتگاههایی که پیشاپیش بیش از حد ظرفیت و گنجایش در آن افراد خاطی گنجانده شده است، می باشد. زندان بانها می گویند با وجود کار سختی که دارند حقوق مکفی دریافت نمی کنند.

زندان بانان در برخورد مستقیم با بسیاری از زندانیان خطرناک هستند و بارها مورد حمله این زندانیان قرارگرفته اند. برخی از آنها زخمی و روانه بیمارستان هم می شوند. بارها در گزارش‌های سازمان ملل تاکید شده است که وضعیت بهداشت و پاکیزگی زندانهای فرانسوی بسیار پایین تر از شرایط استاندارد است. سازمان ملل بارها دولت‌های پیشین فرانسه را به عدم رعایت حقوق اولیه انسانها درزندان‌های فرانسه متهم کرده است. در این میان معضل بزرگ دیگری که مقامات فرانسوی با آن مواجه هستند حضور بسیاری از حامیان و اعضای گروه داعش و گروههای تروریستی است که در زندان هم با ارتباط برقرارکردن با دیگر زندانیان سعی می کنند آنها را عضوی از گروههای تندروی اسلام گرا کنند.

 فلوری مروجیس یکی از بزرگترین و پرجمعین ترین زندانهای اروپا کانون اصلی گشایش اعتراض های زندان بانان فرانسه بود. برخی از اعضای گروه داعش که در سالهای اخیر به اقدام‌های تروریستی در خاک فرانسه دست زده اند و یا قصد آنرا داشته اند در این زندان محبوس هستند. از جمله صلاح عبدالسلام، یکی از مهمترین عوامل حمله سیزدهم نوامبر در پاریس که جان ۱۳۰ نفر را گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درگیری شدید زندانبانان ناراضی فرانسه با پلیس

اعتصاب و تظاهرات سراسری در فرانسه علیه اصلاح قانون کار

کری‌خوانی علی‌اف: از مبارزه سرزمین‌های فراساحلی فرانسه علیه «حکومت استعماری» حمایت می‌کنیم