Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مهاجران در صحرای آریزونا از تشنگی می میرند؛ نقش مرزبانان آمریکایی

US Mexico Border
US Mexico Border
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیش از سال ۲۰۰۰ میلادی، به طور متوسط هر ماه بقایای جسد یک فرد که در مسیر مهاجرت جان باخته بود در بیابان‌های مرزی یافت می‌شد اما در حال حاضر به طور متوسط در هر سه روز جسد یک نفر پیدا می‌شود.

آگهی

یک گروه فعال در امور بشردوستانه مرزبانان ایالات متحده آمریکا را متهم کرد که گالن‌های آب و دیگر اقلام ضروری را که برای استفاده مهاجران در صحرای آریزونا قرار داده شده است، منهدم می‌کنند. 

این گروه به نام «نه به مرگ‌های بیشتر» ویدیوهایی را در صفحه فیسبوک منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهند ماموران مرزی از سال ۲۰۱۰ تا کنون گالن‌های آب و وسایل ضروری همچون پتو و جعبه کمک‌های پزشکی را که در صحرای آریزونا برای کمک به عبور پناهجویان قرار داده می‌شود، از بین می‌برند.

به نظر می‌رسد ماموران تاکنون بیش از ۳۵۰۰ گالن آب را نابود کرده‌اند تا مهاجران غیرقانونی نتوانند از آنها استفاده کنند.

جان فایف یکی از فعالان حقوق بشری می‌گوید از سال ۲۰۱۴ میان ماموران گشت مرزی و اعضای گروه بشردوستانه موسوم به «نه به مرگ‌های بیشتر» توافقی صورت گرفت تا ماموران وسایلی مانند بشکه‌های آب آشامیدنی و تجهیزات پزشکی را که برای کمک به پناهجویان در مناطق مرزی رها می‌شود، منهدم نکنند.

 وی در ادامه افزود: «به نظر می‌رسد که مرزبانان آمریکایی به این توافقنامه پایند نبوده اند چرا که تابستان گذشته در حالی که فعالان داوطلب مشغول مداوای چهار مهاجر غیرقانونی بودند، ماموران مرزی آنان را دستگیر کردند.»

پیش از سال ۲۰۰۰ میلادی، به طور متوسط هر ماه بقایای جسد یک فرد که در مسیر مهاجرت جان باخته بود در این بیابان یافت می‌شد اما در حال حاضر به طور متوسط در هر سه روز جسد یک نفر پیدا می‌شود.

بیایان آریزونا که در مرز مکزیک و آمریکا واقع شده یکی از مسیرهایی است که مهاجران غیرقانونی با عبور از آن سعی می کنند تا خود را به خاک آمریکا برسانند. کم‌آبی و مرگ در اثر تشنگی یکی از معضلاتی است که هنگام عبور از این مسیر پرخطر جان مهاجران را به شدت تهدید می‌کند.

یکی از شعارهای مهم انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی و اخراج کسانی بود که در سال‌های گذشته به طور غیرقانونی وارد خاک این کشور شده‌اند. حذف طرح داکا و احداث دیوار میان آمریکا و مکزیک از جمله سیاست‌هایی است که وی برای عملی کردن شعار انتخاباتی خود در پیش گرفته است.

از دیگر اقداماتی که آقای ترامپ در نظر دارد تا با انجام آن از ورود مهاجران به خاک آمریکا جلوگیری به عمل آورد، استخدام پنج هزار مرزبان جدید است که نزدیک به ۳۰۰ میلیون دلار برای آمریکا هزینه در بر خواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پزشک لهستانی پس از ۴۰ سال اقامت در آمریکا در خطر اخراج

کاهش ورود مهاجران غیرقانونی از مناطق مرزی مکزیک به آمریکا

جزئیات فرمان اخراج مهاجران غیرقانونی از آمریکا منتشر شد