کاهش ورود مهاجران غیرقانونی از مناطق مرزی مکزیک به آمریکا

کاهش ورود مهاجران غیرقانونی از مناطق مرزی مکزیک به آمریکا
نگارش از Soroush Alavi

مقامات آمریکایی می گویند از تعداد مهاجران غیرقانونی که با عبور از مرز مکزیک خود را به این کشور می رساندند کاسته شده است.

یکی از مقامات وزارت امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا اعلام کرده بین اول ژانویه سال ۲۰۱۷ تا ۳۱ ژوئیه تعداد مهاجران غیرقانونی از مبدا مکزیک به کشور به رقم ۱۲۶ هزار و ۴۷۲ نفر رسیده است. این آمار نسبت به زمان مشابه در سال ۲۰۱۶ حدود ۴۶ درصد کاهش دارد.

بدین ترتیب بدلیل کاهش حجم ورود مهاجران غیرقانونی از شمار اخراج شدگان از خاک ایالات متحده نیز کاسته شده است.

از سوی دیگر سرویسهای اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده برای مقابله با مهاجران غیرقانونی میزان کنترل و بازداشت افراد در داخل خاک این کشور را افزایش داده اند.

این آمار و ارقام زمانی منتشر می شود که دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا روز سه شنبه برای ملاقات با نیروهای حفاظت از مرزها به منطقه مرزی «یوما» در ایالت آریزونا می رود. در سال ۲۰۰۶ یعنی زمان ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش جمهوری خواه، قانونی بنام «حصار امن» به تصویب کنگره رسید. براساس آن صدها کیلومتر حصار در این منطقه مرزی ساخته شد.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا نیز با اتخاذ سیاستی مشابه تنها ۵ روز پس از بدست گرفتن زمام امور کشور فرمان ساخت دیوار ۳ هزار ۲۰۰ کلیومتری در مرز مکزیک و کشورش را امضاء کرد. امضای این فرمان با واکنش و اعتراض مقامات مکزیک و فعالان حقوق مهاجران در آمریکا مواجه شد.


مطالب مرتبط