جزئیات فرمان اخراج مهاجران غیرقانونی از آمریکا منتشر شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
جزئیات فرمان اخراج مهاجران غیرقانونی از آمریکا منتشر شد

دولت آمریکا جزئیات فرمان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور را در رابطه با اخراج مهاجران غیرقانونی منتشر کرد.

وزارت امنیت داخلی این کشور بموجب این فرمان به سازمان گمرک و مهاجرت آمریکا دستور داده است دستگیری و اخراج مهاجران غیرقانونی را سرعت ببخشند. طبق این فرمان، هر مهاجر غیرقانونی که مرتکب کوچکترین بزه و جرمی شود از کشور بیرون خواهد شد. تا پیش از این تنها مهاجرانی که مرتکب جرائم سنگین مانند قاچاق مواد مخدر شده بودند از کشور اخراج می شدند.

رئیس جمهوری آمریکا این فرمان را همزمان با فرمان ممنوعیت سفر شهروندان هفت کشور با جمعیت عمدتا مسلمان امضا کرده بود.

شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید در این رابطه گفت : «به دستور وزیر جان کلی و وزارت امنیت داخلی، دستورالعمل فرمان رئیس جمهوری برای محافظت از کشور ارسال شده است. مهمتر از آن، رئیس جمهور اختیار و قدرت را به وزارت [امنیت داخلی] داده است تا قوانین را در این رابطه با جدیت اجرا کند.»

طبق اعلام دولت آمریکا در حال حاضر دست کم ۱۱ میلیون مهاجر غیرقانونی در این کشور زندگی می کنند.

افرادی که در سنین کمتر از ۱۸ سالگی قرار دارند و خود را به تنهایی و بدون همراه از کشورهای آمریکای لاتین به آمریکا رسانده اند شامل فرمان اخراج از کشور نمی شوند. تعداد این افراد که اصطلاحا به آنها «دریمر» (رویاپرور) می گویند دست کم ۷۵۰.۰۰۰ نفر برآورد می شود.

دولت آمریکا می گوید برای اجرای این قانون دست کم ۱۵۰۰۰ هزار مامور پلیس به استخدام دستگاههای انتظامی این کشور در خواهند آمد. اشتغالزایی یکی از شعارهای اصلی کارز انتخاباتی دونالد ترامپ بود.