دونالد ترامپ: خبر حملۀ تروریستی در سوئد را در فاکس نیوز دیدم

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دونالد ترامپ: خبر حملۀ تروریستی در سوئد را در فاکس نیوز دیدم

در پی واکنش های هزاران نفر به اظهارات دونالد ترامپ مبنی بر وقوع یک حملۀ تروریستی شنبه شب در سوئد، رئیس جمهوری آمریکا مجبور به واکنش شد.

دونالد ترامپ در توضیح این مساله بروی صفحۀ توییتر خود نوشته است که این موضوع را با استناد به گزارشی در شبکۀ فاکس نیوز مطرح کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه و در جریان یک سخنرانی در فلوریدا در مورد خطر ورود مهاجران به آمریکا در حالی از حملۀ تروریستی در سوئد در نتیجۀ افزایش پناهجویان در این کشور سخن گفته بود که چنین اتفاقی صورت نگرفته است.

در پی این اظهارنظر، بسیاری از کاربران توییتر هشتک «شب گذشته در سوئد» براه انداخته و رئیس جمهوری آمریکا را مورد تمسخر و طنز قرار داده اند. کارل بیلد، نخست وزیر سابق سوئد نیز در واکنش به این ادعای دونالد ترامپ در توییتر خود نوشته است: «سوئد؟ حملۀ تروریستی؟ ترامپ چی زده است؟»

دولت سوئد نیز از واشنگتن خواسته است درمورد این اظهارات و ادعای حملۀ تروریستی توضیح بدهد.

اوله واستبرگ، یک دیپلمات سابق سوئدی در نیویورک در این باره می گوید: « خیلی متعجب نشده ام چرا که دونالد ترامپ چیزی را می گوید که در لحظه از ذهنش می گذرد، کاری هم ندارد که راست باشد یا دروغ. این گونه اظهارات قطعا یک برداشت منفی از سوئد ارائه خواهد داد بویژه اینکه قدرتمندترین مرد جهان این حرف را می زند و خیلی از افرادی که با دونالد ترامپ برای بستن مرزها هم عقیده هستند با اینگونه رفتارهای او تشویق می شوند.»

همزمان با این واکنش ها، روز یکشنبه تعدادی از مخالفان سیاست های مهاجرتی دونالد ترامپ و ممنوعیت سفر مسلمانان هفت کشور به آمریکا در نیویورک راهپیمایی کردند. بیل دوبلاسیو، شهردار این شهر نیز در این راهپیمایی شرکت کرده و در سخنانی تاکید کرد آمریکا از پیروان تمامی مذاهب و عقاید استقبال می کند.