Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نشست کانادا؛ توافق ۲۰ کشور برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه کرۀ شمالی

Foreign Ministers’ Meeting on Security and Stability on the Korean Peninsul
Foreign Ministers’ Meeting on Security and Stability on the Korean Peninsul Copyright  REUTERS/Ben Nelms
Copyright  REUTERS/Ben Nelms
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت کنندگان تاکید کردند که ضروریست علاوه بر اطمینان از اجرای کامل تحریم‌های شورای امنیت علیه کرۀ شمالی، برای اعمال تحریم‌های یکجانبه و اقدامات دیپلماتیک بیشتری فرای تحریم‌های شورای امنیت نیز اقدام شود.

آگهی

وزرای خارجۀ بیست کشور جهان روز سه‌شنبه با حضور در نشستی که به میزبانی کانادا و ایالات متحده آمریکا در شهر ونکوور برگزار شد، اعلام کردند با اعمال تحریم‌های بیشتر علیه کرۀ شمالی با هدف توقف فعالیت‌های هسته‌ای این کشور موافق هستند.

با این وجود، کشورهای حاضر در نشست که در جریان جنگ دو کره در سال‌های ۵۳-۱۹۵۰ میلادی حامی سئول بودند تاکید کردند که با از سرگیری گفتگوها میان دو کره نیز موافقند و امیدوارند که این مذاکرات منجر به کاهش تنش‌ها در منطقه شود. آنها تاکید کردند که اتخاذ یک راه حل دیپلماتیک برای بحران کره امری ممکن و ضروری است.

بیشتر بخوانید: 

شرکت کنندگان در نشست ونکوور همچنین با انتشار دو بیانیه تاکید کردند که ضروریست علاوه بر اطمینان از اجرای کامل تحریم‌های شورای امنیت علیه کرۀ شمالی، برای اعمال تحریم‌های یکجانبه و اقدامات دیپلماتیک بیشتری فرای تحریم‌های شورای امنیت نیز اقدام شود.

در جریان این نشست رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا با اشاره به افزایش تهدیدات کرۀ شمالی، به پیونگ یانگ هشدار داد که در صورت عدم موافقت با برگزاری مذاکرات، ممکن است با واکنشی نظامی مواجه شود.

به گفتۀ او، نمایندگان بیشت کشور حاضر اعلام کرده‌اند که اگرچه چین و روسیه در نشست ونکوور شرکت نکرده‌اند اما آنها نیز باید بطور کامل تحریم‌های شورای امنیت را به اجرا بگذارند.

به کانال یورونیوز فارسی در تلگرام بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ خطاب به رهبر کره شمالی: دکمه هسته ای من بزرگتر و قوی‌تر است

آمریکا دو چهره کلیدی برنامه موشکی کره شمالی را تحریم کرد

درخواست مسکو از کاخ سفید برای گفتگو با کره شمالی و پرهیز از به کارگیری ادبیات تهاجمی