Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترامپ خطاب به رهبر کره شمالی: دکمه هسته ای من بزرگتر و قوی‌تر است

Donal Trump and kim jong un
Donal Trump and kim jong un
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده در حساب توئیتری خود بار دیگر رهبر کره شمالی را خطاب قرار داد و گفت: «دکمه هسته‌ای من خیلی بزرگتر و قوی‌تر است و کار می‌کند.»

آگهی

دونالد ترامپ پس از گذشت سه روز از سخنان کیم جونگ اون درباره توان هسته‌ای کره شمالی و تهدید آمریکا به استفاده از آن، در آخرین توئیت خود با لحنی نا متعارف به مقایسه «دکمه هسته‌ای» خود با دکمه هسته ای رهبر کره شمالی پرداخت و به برتری سلاح‌‌های هسته‌ای ایالات متحده اشاره کرد. 

رئیس جمهوری آمریکا نوشت: «کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به تازگی گفته است که دکمه (سلاح) هسته‌ای همیشه بر روی میز کارش است. می‌شود که کسی از داخل این رژیم تو خالی و گرسنه به او بگوید که من هم دکمه هسته‌ای دارم. اما (دکمه من) خیلی بزرگ‌تر و قوی‌تر از دکمه اوست و خوب هم کار می‌کند.»

رهبر کره شمالی در اولین روز سال نوی میلادی به ایالات متحده نسبت به قرار داشتن خاک این کشور در تیررس موشک‌های بالستیک کره شمالی و استفاده از توان هسته‌ای کشورش هشدار داده بود. 

وی با شاره به اینکه توان هسته‌ای کره شمالی باعث خواهد شد تا آمریکا نتواند بر علیه این کشور جنگی را آغاز کند، افزود: «تمام خاک ایالات متحده در تیررس سلاح‌های هسته‌ای ما قرار دارد و دکمه موشک هسته‌ای نیز همیشه بر روی میز کار من است. این تهدید نیست بلکه واقعیت است.»

بیشتر بخوانید: رهبر کره شمالی: دکمه موشک هسته‌ای بر روی میز من آماده است

کره شمالی در ماه سپتامبر ۲۰۱۷ با وجود هشدارها و تحریم‌های بین‌المللی ششمین آزمایش موشک بالستیک قاره پیمای خود را انجام داد.

رهبر کره شمالی همچنین در پیام سال نوی میلادی که روز دوشنبه از تلویزیون این کشور پخش شد، اعلام کرد که کشورش بر «تولید انبوه موشک‌های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای» برای عملیاتی کردن آنها متمرکز خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست کانادا؛ توافق ۲۰ کشور برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه کرۀ شمالی

سکوت کامالا هریس درباره نامزدی‌ در انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا؛ نانسی پلوسی اعلام حمایت کرد

چرا باراک اوباما هنوز از کامالا هریس حمایت نکرده است؟