Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

توییتر می‌گوید کارکنانش پیامهای کاربران را نمی‌خوانند

Twitter Headquarters
Twitter Headquarters Copyright  Kevin Krejci
Copyright  Kevin Krejci
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

توییتر تاکید می‌کند که برای کارکنان در موضوع دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران، پروتکل‌های سختگیرانه‌ای به اجرا گذاشته است.

آگهی

شبکۀ اجتماعی توییتر به سخنان جیمز اوکیف واکنش نشان داد و ادعای او مبنی بر دسترسی بخش قابل توجهی از کارکنان این شبکه به اطلاعات شخصی کاربران را رد کرد.

جیمز اوکیف، فیلمساز و سیاستمدار محافظه‌کار آمریکایی روز دوشنبه مجموعه تصاویر گرفته شده به شیوۀ دوربین مخفی را پخش و اعلام کرد: «صدها تن از کارکنان توییتر پیامهای شما، حتی پیامهای شخصی‌تان را می‌خوانند.»

در ویدئوی منتشر شده، یکی از مهندسان امنیت شبکه می‌گوید که صدها تن از کارکنان توییتر بطور نامحدود به اطلاعات شخصی کاربران دسترسی دارند و توییتر افرادی را، دستکم سیصد یا چهارصد نفر، برای انجام این کار استخدام کرده است.

شبکه اجتماعی توییتر در واکنش اعلام کرد که این ادعا نادرست است و تصاویر منتشر شده، توسط سازمان تحت اداره آقای اوکیف که «Project Veritas» نام دارد، دستکاری شده‌اند.

سخنگوی توییتر گفت که تنها افراد معدودی در این شرکت به اطلاعات شخصی کاربران دسترسی دارند که آن هم بر اساس قانون بوده و برای اهدافی مشروع انجام می‌شود. توییتر تاکید می‌کند که برای دیگر کارکنان در موضوع دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران، پروتکل‌های سختگیرانه‌ای به اجرا گذاشته شده است.

با این وجود توییتر دربارۀ شمار افرادی که به اطلاعات کاربران دسترسی دارند و همچنین تدابیر و اقدامات احتیاطی برای محافظت از اطلاعات حساس کاربران توضیحی نداده است.

توییتر همچنین اعلام کرد در موضوع ارائه اطلاعات به نهادهایی همچون وزارت دادگستری آمریکا نیز تنها به درخواستهای قانونی و معتبر پاسخ خواهد داد.

بیشتر بخوانید: کارمند توییتر حساب ترامپ را غیرفعال کرد

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دروغ، تندتر از واقعیت در توییتر پخش می‌شود

دیپلماسی توییتری ترامپ چه تاثیری بر اعتراضات در ایران دارد؟

حساب توییتری نماینده مجلس آلمان به دلیل نشر محتوای نفرت‌پراکن مسدود شد