Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اولین نمایشگاه خودرو برای زنان در عربستان افتتاح شد

Saudi motor show for women
Saudi motor show for women
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

عربستان سعودی چند ماه پس از صدور اجازه رانندگی برای زنان، اولین نمایشگاه اختصاصی خودرو برای زنان را افتتاح کرد.

آگهی

زنان عربستان سعودی روز پنجشنبه در اولین نمایشگاه خودرو اختصاصی زنان واقع در بازار المال جده شرکت کردند. 

این نمایشگاه تنها چند ماه پس از صدور مجوز رانندگی برای زنان، راه‌اندازی شده است. پیش‌تر زنان عربستان نه تنها از حق رانندگی محروم بودند، بلکه برخی از آنان به خاطر رانندگی جریمه یا زندانی شده بودند. 

فرمان اجازه رانندگی خودرو، موتورسیکلت و کامیون که از سوی ملک سلمان، پادشاه سعودی در تابستان سال ۲۰۱۷ صادر و امضاء شده تا ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ میلادی اجرایی خواهد شد.

عربستان تنها کشور جهان است که زنان تا به امروز در آن از حق رانندگی محروم بوده‌اند. گروه‌های حقوق بشری سال‌ها برای این که زنان عربستانی حق رانندگی داشته باشند فعالیت کردند.

محمد بن سلمان، ولیعهد ۳۲ ساله عربستان، چهره این تغییرات اساسی است. بسیاری از جوانان عربستان سعودی بر این باورند که با به قدرت رسیدن وی چهره سنتی کشور تغییر کرده و به سمت پیشرفته و مدرن شدن خواهد رفت. 

هزینه زندگی در عربستان سعودی پس از افزایش قیمت گاز و افزایش مالیات بر ارزش افزوده در ماه ژانویه، افزایش یافته است. به همین علت این نمایشگاه بر خودروهایی با کارایی بالا متمرکز است و فروشندگان برای انتخاب خودروی مناسب به کمک مشتریان می‌آیند. این نمایشگاه با شعار «بران و بخر» درصدد جلب نظر زنان شرکت کننده است.

شریفه محمد، مدیر فروش این نمایشگاه می‌گوید: «از آنجایی که بخش بزرگی از مشتریان این بازار زنان هستند کل این بازار توسط زنان اداره می‌شود. صندوقداران و کارکنان رستوران در این بازار همگی زن هستند.»

به کانال یورونیوز فارسی در تلگرام بپیوندید 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نمایشگاه ژنو؛ تغییر محسوس شرکت های خودروسازی در استفاده ابزاری از زن

ولوو ایکس‌سی‌۴۰ خودروی سال اروپا شد

پیش‌بینی درآمد دستکم ۱۰ میلیارد دلاری برای عربستانی‌های مکه با آغاز مناسک حج