ولوو ایکس‌سی‌۴۰ خودروی سال اروپا شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
 Volvo XC40, winner of the Car of the Year award
Volvo XC40, winner of the Car of the Year award   -  کپی رایت  REUTERS/Denis Balibouse

هشتاد و هشتمین نمایشگاه اتوموبیل‌های اروپایی امسال در ژنو سوئیس برگزار شد. در سال ۲۰۱۸ سواری شاسی بلند جدید ولوو «ولوو ایکس‌سی‌۴۰ (Volvo XC40)» توانست با گذشتن از سد رقیبان به عنوان خودروی سال برگزیده شد.

آلفا رومئو ستلوویو (Alfa Romeo Stelvio)، آئودی ای۸ (Audi A8)، بی‌ام‌دبلیو سری ۵ (BMW 5-Series)، سیتروئن سی۳ ایرکراس (Citroen C3 Aircross)، کیا استینگر (Kia Stinger) و سیات ایبیزا (Seat Ibiza) از دیگر اتومبیل‌هایی بودند که به بخش پایانی مسابقات راه یافتند، گرچه در نهایت شرکت ولوو توانست عنوان قهرمانی سال ۲۰۱۸ را از رقیبان برباید.

این نمایشگاه اتومبیل که هرساله در یکی از کشورهای اروپا برگزار می‌شود، امسال نیز شاهد حضور محصولات نوین ارائه شده از سوی خودروسازان اروپایی است. رقابت‌کنندگان با ارائه فن‌آوری‌ها و نوآوری‌های جدید در این صنعت می‌کوشند تا بهترین محصولات ممکن را به نمایش بگذارند.

در جریان این مسابقات شرکت‌های مطرح اتوموبیل سازی محصولات خود را به نمایش گذاشتند. هیئت داوران متشکل از ۶۰ روزنامه‌نگار از ۲۳ کشور اروپایی رای خود را در مورد آخرین مدل‌های خودرو ارائه شده در این نمایشگاه را اعلام کردند.

هر عضو هیئت داوران با در نظر گرفتن معیارهایی چون طراحی، راحتی، ایمنی، کارایی، عملکرد، توجه به مسائل محیط زیستی، رضایت راننده و قیمت به خودروهای شرکت‌کننده در این نمایشگاه رای دادند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هاکان ساموئلسون مدیر عامل اجرایی شرکت ولوو در کنار Volvo XC40 برنده امسال نمایشگاه اتوموبیل ژنو

از شگفتی‌های این نمایشگاه می‌توان به محصولاتی با میزان مصرف سوخت بسیار کم و ماشین‌های الکترونیکی اشاره کرد. این تغییرات را متاثر از تغییرات در سیاست‌های قاره سبز در مورد خودروهای مصرفی در اروپاست. استفاده از خودروهای دیزلی و بنزینی در سال‌های اخیر بسیار بحث‌برانگیز شده‌است. بسیاری از دولت‌ها در پی‌آنند که استفاده از خودروهای با سوخت فسیلی را محدود یا کاملا ممنوع کنند.

بیشتر بخوانید: