Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بیانیه مجمع تشخیص مصلحت نظام؛ از بستری شدن شاهرودی در آلمان تا نقش برادر زن صدام در ناآرامی‌های ایران

 بیانیه مجمع تشخیص مصلحت نظام؛ از بستری شدن شاهرودی در آلمان تا نقش برادر زن صدام در ناآرامی‌های ایران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«امروزه که شاخه بعثی داعش به منطقه اربیل پناه آورده و برای تجزیه شمال عراق در کنار بارزانی تلاش هایشان بی نتیجه مانده، بار دیگر با کمک آمریکا، اسراییل، عربستان و منافقین می کوشد در ایران نیز اغتشاش و آشوب ایجاد نماید.»

آگهی

مجمع تشخیص مصلحت نظام در بیانیه‌ای درباره حاشیه‌های مربوط به بستری شدن محمود هاشمی شاهرودی رئیس این نهاد در آلمان و هم حاشیه‌های ایجاد شده درباره سخنان محسن رضایی درباره نقش طلفاح برادر زن صدام در ناآرامی‌های اخیر در ایران توضیحاتی داد.

این بیانیه درباره حاشیه‌های ایجاد شده درباره سخنان محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره نقش برادر زن صدام حسین در ناآرامی‌های اخیر ایران رسانه‌ها را متهم  به «وارونه انگاری» سخنان آقای رضایی کرد. 

مجمع تشخیص مصلحت نظام سپس به شرح ماجرا پرداخت و سخنان رضایی را با استناد به گزارش رسمی یک مقام امنیتی در مذاکرات صحن مجمع عنوان کرد و تاکید کرد که در آن نشست پس از اصرار خبرنگاران با استناد به گزارش مذکور، آقای رضایی «اضلاع میز برنامه ریزی آشوب» را اعلام کرد.

بیشتر بخوانید: روزشمار اعتراضات سراسری دی ماه ۹۶ در ایران

طبق این گزارش محسن رضایی از مایکل اندریا یکی از مدیران سیا، نماینده کشور عربستان سعودی، یکی از بارزانی‌ها، نماینده سازمان مجاهدین خلق و طلفاح برادر زن صدام که چند ماه پیش توسط امریکا از زندان عراق آزاد شده است، به‌عنوان افرادی که در ناآرامی‌های ایران نقش داشتند نام می‌برد.

مجمع تشخیص مصلحت با بازنشر این سخنان در بیانیه خود ادعا می‌کند: «امریکا، اسراییل و ملک سلمان به بازسازی حزب بعث عراق پرداخته اند و قصد دارند درانتخابات چند ماه آینده عراق نقش منفی ایفا کنند لذا عناصری از جمله برخی نزدیکان خانواده صدام را تشویق به فعالیت سیاسی در عراق کرده‌اند.»

این نهاد تاکید کرده است: «همگان می دانند مغز متفکر حزب بعث عراق (عزت ابراهیم) با ابوبکر البغدادی مجری اصلی سازمان داعش همراهی و معاونت داشته است و امروزه که شاخه بعثی داعش به منطقه اربیل پناه آورده و برای تجزیه شمال عراق در کنار بارزانی تلاش هایشان بی نتیجه مانده، بار دیگر با کمک آمریکا، اسراییل، عربستان و منافقین می کوشد در ایران نیز اغتشاش و آشوب ایجاد نماید.»

پیش از این محمد جعفر منتظری، دادستان کل کشور با متهم کردن مایکل دی آندریا، مسئول عملیات ایران در سازمان سیا به دست داشتن در اعتراض‌های روزهای گذشته و تشکیل اتاق‌های عملیاتی «دشمنان» در هرات افغانستان و اربیل عراق گفته بود.

بسیاری از مقام‌های سیاسی و نظامی دیگر ایران هم در هفته گذشته، عوامل خارجی را عامل ناآرامی‌ها در شهرهای مختلف خوانده بودند؛ نظری که با انتقاد بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی رو به رو شد.

در بخش دیگری از این بیانیه درباره بستری شدن محمود هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در یکی از بیمارستان‌های آلمان آمده است که این بستری شدن بنا بر توصیه اکید تیم پزشکی و خلاف تمایل وی بوده است و پس از بهبودی و طی روند درمانی در آلمان به ایران مراجعت نموده اند.

این درحالی است طبق گزارش خبرگزاری رویترز، دادستانی آلمان گفته است که شکایاتی را علیه آقای شاهرودی دریافت کرده و گزارش شده که بازگشت پیش از موعد آقای شاهرودی به ایران، به دلیل «ترس از تعقیب قضایی» بوده است.

آقای شاهرودی، از حدود دو هفته پیش برای دوره درمان در بیمارستان تخصصی علوم اعصاب شهر هانوفر در آلمان بستری است. از زمان اعلام بستری شدن ئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران در این بیمارستان، گروهی از مخالفان جمهوری اسلامی با تجمع در برابر این مرکز درمانی، نسبت به حضور این مقام عالی‌رتبه ایرانی اعتراض کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زیباکلام: رهبر بی‌طرف نیست و آملی لاریجانی به گروه‌های تندرو تمایل دارد

عالی‌ترین مقام نظامی ایران کشته‌ شدن معترضان ناآرامی‌های اخیر را مشکوک خواند

بیانیه سه کشور اروپایی در محکومیت گام‌‌های هسته‌ای ایران؛ تهران بیانیه گروه ۷ را «مغرضانه» خواند