پسر ۸ ساله چینی با تاجی از قندیل در جلسه امتحان حاضر شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
Frozen road
Frozen road

ونگ فومن، پسر ۸ ساله چینی پس از طی مسیر ۴.۵ کیلیومتری در دمای منفی ۹ درجه سانتیگراد خود را در حالی برای شرکت در امتحانات به مدرسه رساند که مو و ابروهایش قندیل بسته بودند.

این پسر که ساکن روستایی در استان یون‌نان واقع در جنوب غربی چین است، هر روز این مسافت طولانی را برای رسیدن به مدرسه طی می‌کند. عکس‌هایی که معلمش از او گرفت و در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد، وی را بر سر جلسه با موهای یخ زده و دستان پینه بسته و چروکیده نشان می‌دهد.

ده‌ها میلیون نفر از افراد ساکن در روستاهای محروم چین برای کار و تامین معاش خانواده‌های خود به اجبار به شهرهای اطراف می‌روند. پدر و مادر ونگ فومن نیز از جمله کسانی هستند که برای کار به شهر رفته‌ و او را به اقوام خود سپرده‌اند.

بیشتر بخوانید: سفر پرخطر دو کودک چینی در جستجوی پدر و مادر

مدرسه‌ محل تحصیل این پسر چینی برای دانش‌آموزان خود صبحانه تهیه می‌کند اما به دلیل کمبود بودجه از امکانات گرمایشی مناسب برخوردار نیست.

کاربران شبکه‌های اجتماعی پس از دیدن این عکس‌ها با فرستادن پیام‌هایی اراده او را تحسین کرده و برایش آرزوی موفقیت کردند. 

چین از سال‌های دهه ۷۰ میلادی، سیاست بازار آزاد را در پیش گرفت. با وجود تبدیل شدن این کشور به یکی از بزرگ‌ترین قدرت‌های اقتصادی جهان،‌ توزیع ثروت در این کشور عادلانه به نظر نمی‌رسد. نیروی کار ارزان اصلی‌ترین مزیت نسبی اقتصاد چین در رقابت با دیگر قدرت‌های جهان به شمار می‌رود.