قضات آمریکا بار دیگر اجرای فرمان‌های ضدمهاجرتی ترامپ را متوقف کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
Protesters in San Francisco, September 5, 2017
Protesters in San Francisco, September 5, 2017   -   کپی رایت  Pax Ahimsa Gethen

یکی از قضات آمریکا فرمان دونالد ترامپ مبنی بر لغو برنامۀ محافظت از کودکان مهاجر را متوقف کرد.
این برنامه که به «Daca» مشهور است، از کودکانی که توسط والدینشان بطور غیرقانونی به آمریکا آورده شده بودند و اکنون در معرض خطر اخراج قرار داشتند، محافظت می‌کرد. رئیس جمهوری آمریکا در ماه سپتامبر تصمیم گرفت تا به این برنامه پایان دهد.

ویلیام السوپ، قاضی منطقه‌ای در سانفرانسیسکو روز سه‌شنبه طی حکمی اعلام کرد که تا زمان پایان روند دادخواهی و بررسی فرمان ترامپ، اجرای این برنامه باید به قوت خود باقی بماند.

برنامه «Daca» در سال ۲۰۱۲ میلادی توسط باراک اوباما تایید شد و از آن زمان توانست از اخراج حدود ۸۰۰ هزار کودک و نوجوان جلوگیری و از حق کار قانونی آنها حمایت کند.

کودکان و نوجوانان فاقد اسناد قانونی که تحت حمایت برنامه «Daca» قرار می‌گیرند به «Dreamers» مشهور هستند. پس از صدور فرمان لغو این برنامه توسط دونالد ترامپ، چندین ایالت و سازمان و همچنین شمار قابل توجهی از شخصیتهای حقیقی و حقوقی از مراجع قضایی خواستند تا برای حفظ این برنامه و محافظت از این نوجوانان وارد عمل شوند.

دونالد ترامپ در دوران کارزار انتخاباتی خود وعده داده بود که در چهارچوب سیاستهای ضدمهاجرتی خود به برنامه «Daca» پایان دهد و کنترل‌های مرزی را بیشتر کند تا به این ترتیب فرصتهای شغلی بیشتری برای کارگران آمریکا فراهم شود.

بیشتر بخوانید: نگاهی به فرمان‌های ضدمهاجرتی دونالد ترامپ

بیشتر بخوانید: عزم ترامپ برای متوقف کردن «مهاجرت زنجیره ای» و قرعه کشی گرین کارت