قضات آمریکا بار دیگر اجرای فرمان‌های ضدمهاجرتی ترامپ را متوقف کردند

Protesters in San Francisco, September 5, 2017
Protesters in San Francisco, September 5, 2017 Copyright Pax Ahimsa Gethen
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برنامه «Daca» در سال ۲۰۱۲ میلادی توسط باراک اوباما تایید شد و از آن زمان توانست از اخراج حدود ۸۰۰ هزار کودک و نوجوان جلوگیری و از حق کار قانونی آنها حمایت کند.

آگهی

یکی از قضات آمریکا فرمان دونالد ترامپ مبنی بر لغو برنامۀ محافظت از کودکان مهاجر را متوقف کرد.
این برنامه که به «Daca» مشهور است، از کودکانی که توسط والدینشان بطور غیرقانونی به آمریکا آورده شده بودند و اکنون در معرض خطر اخراج قرار داشتند، محافظت می‌کرد. رئیس جمهوری آمریکا در ماه سپتامبر تصمیم گرفت تا به این برنامه پایان دهد.

ویلیام السوپ، قاضی منطقه‌ای در سانفرانسیسکو روز سه‌شنبه طی حکمی اعلام کرد که تا زمان پایان روند دادخواهی و بررسی فرمان ترامپ، اجرای این برنامه باید به قوت خود باقی بماند.

برنامه «Daca» در سال ۲۰۱۲ میلادی توسط باراک اوباما تایید شد و از آن زمان توانست از اخراج حدود ۸۰۰ هزار کودک و نوجوان جلوگیری و از حق کار قانونی آنها حمایت کند.

کودکان و نوجوانان فاقد اسناد قانونی که تحت حمایت برنامه «Daca» قرار می‌گیرند به «Dreamers» مشهور هستند. پس از صدور فرمان لغو این برنامه توسط دونالد ترامپ، چندین ایالت و سازمان و همچنین شمار قابل توجهی از شخصیتهای حقیقی و حقوقی از مراجع قضایی خواستند تا برای حفظ این برنامه و محافظت از این نوجوانان وارد عمل شوند.

دونالد ترامپ در دوران کارزار انتخاباتی خود وعده داده بود که در چهارچوب سیاستهای ضدمهاجرتی خود به برنامه «Daca» پایان دهد و کنترل‌های مرزی را بیشتر کند تا به این ترتیب فرصتهای شغلی بیشتری برای کارگران آمریکا فراهم شود.

بیشتر بخوانید: نگاهی به فرمان‌های ضدمهاجرتی دونالد ترامپ

بیشتر بخوانید: عزم ترامپ برای متوقف کردن «مهاجرت زنجیره ای» و قرعه کشی گرین کارت

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جو بایدن: در اولین روز ورود به کاخ سفید، فرمان ممنوعیت سفر مسلمانان را لغو می‌کنم

دستگیری یک فعال حقوق بشری به جرم کمک به مهاجران غیرقانونی

دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ترامپ؛ چگونه جنگ اوکراین کامرون را به ساحل فلوریدا کشاند؟