Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دستگیری یک فعال حقوق بشری به جرم کمک به مهاجران غیرقانونی

US-Mexico border
US-Mexico border
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک فعال حقوق بشری به جرم کمک و پناه‌ دادن به مهاجران غیرقانونی در ایالات متحده آمریکا دستگیر شد. در صورتی که وی در دادگاه محکوم شود ممکن است تا ۵ سال حکم زندان دریافت کند.

آگهی

اسکات وارن، یک فعال اجتماعی و یکی از اعضای گروه حقوق بشری «نه به مرگ‌های بیشتر» به جرم پناه‌ دادن به مهاجران غیرقانونی در ایالات متحده آمریکا دستگیر شد. 

این اتفاق ساعاتی پس از انتشار ویدیوهای این گروه در شبکه‌های مجازی که نشان می‌داد ماموران مرزی ایالات متحده آمریکا گالن‌های آب و دیگر اقلام ضروری را که توسط گروه‌های حقوق بشری برای استفاده مهاجران در صحرای آریزونا قرار داده شده از بین می‌برند، رخ داد.

ماموران مرزی ایالات متحده آمریکا شهادت داده‌اند که وی به دو مهاجر غیرقانونی در نزدیکی کابزا پریتا در صحرای آریزونا آب و غذا رسانده و آنان را پناه داده است.

در صورتی که آقای وارن در دادگاه محکوم شود ممکن است تا ۵ سال حکم زندان دریافت کند.

این گروه روز ۱۷ ژانویه ویدیوهایی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند که نشان می‌دهند ماموران مرزی از سال ۲۰۱۰ تا کنون بیش از ۳۵۰۰ گالن، مقادیر زیادی از بسته‌های مواد غذایی، پتو و جعبه کمک‌های پزشکی را که در صحرای آریزونا برای کمک به عبور پناهجویان قرار داده می‌شود، از بین برده‌اند تا مهاجران غیرقانونی نتوانند از آنها استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: 

بیایان آریزونا که در مرز مکزیک و آمریکا واقع شده یکی از مسیرهایی است که مهاجران غیرقانونی با عبور از آن سعی می کنند تا خود را به خاک آمریکا برسانند. کابزا پریتا یکی از غیرقابل دسترس‌ترین نواحی این صحراست و فعالان حقوق بشر به سختی قادرند تا به مهاجرانی که از این ناحیه عبور می‌کنند کمک برسانند.

در سال‌های گذشته تعداد کسانی که در هنگام عبور از این صحرا بر اثر کم‌آبی و مرگ در اثر تشنگی جان باخته‌اند، افزایش یافته است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا از مخالفان سرسخت ورود مهاجران غیرقانونی به آمریکا است. وی در دوران کارزار انتخابات ریاست جمهوری وعده داد که سیاست‌های ضدمهاجرتی را در دستور کار خود قرار می‌دهد و بدین ترتیب فرصت‌های شغلی بیشتری برای شهروندان آمریکایی فراهم  خواهد آورد.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ: چرا مهاجران را از کشورهایی که «سوراخ مستراح» هستند راه بدهیم؟

قضات آمریکا بار دیگر اجرای فرمان‌های ضدمهاجرتی ترامپ را متوقف کردند

دو برادر آمریکایی در ۱۲ ثانیه ۲۵ میلیون دلار رمزارز را سرقت کردند