Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

واکنش‌ها به مداوای هاشمی شاهرودی در آلمان؛ تظاهرات مخالفان، توضیح پروفسور سمیعی

iranian protests against hashemi Shahroudi Hanover Germany
iranian protests against hashemi Shahroudi Hanover Germany Copyright screenshot /Rahe Karegar
Copyright screenshot /Rahe Karegar
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پرفسور مجید سمیعی گفته است: «هر پزشکی که در معالجه بیمارش جنس، نژاد، گرایش جنسی، سیاسی و یا هر مولفه دیگری را لحاظ کند می باید کار طبابت را کنار بگذارد.»

آگهی

پروفسور مجید سمیعی، جراح مغز و اعصاب مرکز علوم اعصاب هانوفر آلمان با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام نسبت به انتقادات کاربران ایرانی به حضور خود بر بالین محمود هاشمی شاهرودی، واکنش نشان داد. 

به گفته نزدیکان آقای شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران از حدود دو هفته پیش برای دوره درمان در بیمارستان تخصصی علوم اعصاب شهر هانوفر در آلمان بستری است. روز شنبه ششم ژانویه/۱۶ دی گروهی از مخالفان جمهوری اسلامی با تجمع در برابر این مرکز درمانی، نسبت به حضور این مقام عالی‌رتبه ایرانی اعتراض کردند. منتقدان می‌گویند وی به‌عنوان یک ایرانی، نباید از امکاناتی بیش از سایر شهروندان برخوردار باشد.

**بیشتر بخوانید **هاشمی شاهرودی در آلمان بستری است

پروفسور مجید سمیعی، جراح مشهور ایرانی و مدیر مرکز علوم اعصاب هانوفر آلمان - که هوادران پرشماری هم در میان ایرانیان دارد- در پاسخ به انتقادها با رد خبرهایی مبنی بر حضور آقای شاهرودی در منزل خود گفته است که پزشکان موظف به معالجه بیماران بدون در نظر گرفتن جنس، نژاد و باورهای دینی و سیاسی آن‌ها هستند و «هر پزشکی که در معالجه بیمارش جنس، نژاد، گرایش جنسی، سیاسی و یا هر مولفه دیگری را لحاظ کند می باید کار طبابت را کنار بگذارد.»

چند نکته قابل تامل در مورد اخبار ضد و نقیض و نادرست چند روز اخیر: ۱- قسم پزشکی هر پزشکی را ملزم به مداوای بیمار بدون در نظر گرفتن جنس، نژاد، مذهب و پیشینه بیمار می کند ۲-اگر چه آقای هاشمی شاهرودی در آلمان بستری هستند، بیمار پروفسور سمیعی نبوده و نیستند و اخبار مبنی بر پذیرش آقای شاهرودی در منزل پروفسور کاملا نادرست می باشد ۳- سواستفاده از نام و عکس افرادی مثل پروفسور سمیعی که سابقه ۵۰ ساله کاری ایشان چیزی جز خدمت به مردم و علم و دوری از هر گونه فعالیت سیاسی و اقتصادی نبوده است، برای رسیدن به اهداف کوتاه مدت بسیار غلط و فقط به منظور محدود کردن خدمات رسانی پروفسور سمیعی به ایرانیان انجام می گیرد ۴- وظیفه انسانی و پزشکی هر طبیبی این است که در هر شرایط بدون جناح بندی و ورود به عرصه سیاست، سعی در رساندن بیشترین خدمات به بیماران را داشته باشد. ۵- هر پزشکی که در معالجه بیمارش جنس، نژاد، گرایش جنسی، سیاسی و یا هر مولفه دیگری را لحاظ کند می باید کار طبابت را کنار بگذارد. ۶- افرادی که از پزشکان تقاضای معالجه نکردن بیماری به دلایل فوق را دارند درک درستی از وظیفه و قسم پزشکی ندارند. با آرزوی سلامت و پیروزی برای ملت ایران دفتر پروفسور مجید سمیعی - مرکز بین المللی علوم اعصاب هانوفر آلمان

Une publication partagée par Madjid Samii ⏺ (@professormadjidsamii) le

روز یکشنبه همچنین پرویز داوودی، رئیس دفتر محمود هاشمی شاهرودی، درباره سفر وی به آلمان گفت: «این سفر بنا به توصیه موکد پزشکان و برخلاف میل آیت الله هاشمی شاهرودی انجام شده است و اگر ضرورت پزشکی اقتضا نمی کرد، هیچ دلیلی برای اعزام ایشان به آلمان نبود.» این مقام گفته است که آقای شاهرودی به زودی به ایران بازخواهد گشت.

شماری از احزاب و سازمان‌های چپ‌گرای ایرانی فعال در آلمان، برای برگزاری تجمع اعتراضی در برابر بیمارستان محل حضور آقای شاهرودی فراخوان داده بودند. شماری از مخالفان با ارسال نامه‌ای به دولت محلی ایالت نیدر زاکسن، خواستار محاکمه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به اتهام «جنایت علیه بشریت» شده بودند.

دویچه وله فارسی به نقل از  روزنامه «هانوفرشه آلگمانیه» (HAZ) گزارش کرده که این نامه به دادستان محلی ارسال شده و وی در حال بررسی اتهام‌های مطرح شده است.

محمود هاشمی شاهرودی، از اعضای مجلس خبرگان رهبری بین سالهای ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۸ برای دو دوره ریاست قوه قضایه ایران را برعهده داشت. وی پس از فوت اکبر هاشمی رفسنجانی، در مرداد ماه سال ۱۳۹۶ از سوی علی خامنه‌ای به‌عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شد. از وی به عنوان یکی از نامزدهای احتمالی جانشینی رهبر کنونی ایران یاد می شود.

بیشتر بخوانید:

 عیادت رهبر ایران از هاشمی شاهرودی** **

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عملیات پلیس آلمان علیه مظنونان به جاسوسی برای ایران

هاشمی شاهرودی در آلمان بستری است

عیادت رهبر ایران از هاشمی شاهرودی