Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آلودگی صوتی در کدام کشورهای اروپایی معضل است؟

آلودگی صوتی در کدام کشورهای اروپایی معضل است؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کشور مالت با ۲۶.۲ درصد جمعیت شاکی از ناهنجاریهای صوتی، بالاترین آمار در این زمینه را داشته است. پس از مالت دو کشور مهم اروپایی، آلمان با ۲۵.۱ درصد و هلند با ۲۴.۹ درصد قرار می گیرند. در این میان ایرلند با ۷.۹ درصد رکورد کشوری با کمترین درصد ناهنجاریهای صوتی از سوی همسایه و خیابان را دارد

آگهی

سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۸ درصد از ساکنان اتحادیه اروپا در پی ناهنجاری‌های صوتی همسایه و یا خیابان آزار و اذیت شده اند.

کشور مالت با ۲۶.۲ درصد جمعیت شاکی از ناهنجاریهای صوتی، بالاترین آمار در این زمینه را داشته است. پس از مالت دو کشور مهم اروپایی، آلمان با ۲۵.۱ درصد و هلند با ۲۴.۹ درصد قرار می گیرند. در این میان ایرلند با ۷.۹ درصد رکورد کشوری با کمترین درصد ناهنجاریهای صوتی از سوی همسایه و خیابان را دارد.

این موضوع می تواند به نسبت جمعیت با مساحت کشور رابطه مستقیم داشته باشد. مثلا در جمهوری ایرلند تمرکز جمعیتی در یک شهر خاص نیست و بدلیل گسترش جمعیت در سراسر کشور آزار و اذیت‌های کمتری از سوی شهروندان گزارش شده است. جزیره مالت برخلاف ایرلند ۱۲۶۰ کیلومتر مربع بدون سکنه دارد و تمرکز جمعیت در پایتخت این کشور است.

چه عواملی باعث تشدید ناهنجاریهای صوتی می شوند؟

بدون هیچ شگفتی، آمار نشان می دهد ۲۳.۳ درصد از جمعیت در شهرهای اروپایی از این ناهنجاریها گله مند هستند. در حالی که در مناطق روستایی این عدد به ۱۰.۴ درصد می رسد.

دلیل دیگری که باعث افزایش ناهنجاریهای صوتی در محیط مسکونی می شود بی‌تردید تمرکز تعداد آپارتمان در یک ساختمان و نحوه ساخت بناهای شهر و عایق بندی آنهاست. بیشترین شاکیان اروپایی از این ناهنجاریها را افراد مجرد با ۲۰.۸ درصد تشکیل می دهند. پس از آنها نوبت به زوجهای بدون فرزند می رسد و بعد هم خانواده‌های پرجمعیت قرار می گیرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلودگی صوتی در هند؛ وزیر ترابری خواستار جایگزینی بوق خودروها با نوای موسیقی شد

کاهش آلودگی صوتی ناشی از حمل و نقل هوایی در اروپا

آلودگی صوتی خودروهای لوکس در لندن