دندانپزشک تایوانی موظف به پرداخت ۷۴۴ هزار دلار به مادرش شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دندانپزشک تایوانی موظف به پرداخت ۷۴۴ هزار دلار به مادرش شد

دیوان عالی تایوان به نفع مادری رای داد که از فرزندش که اکنون دندانپزشک است، برای عدم اعاده هزینه تحصیل شکایت کرده بود.

این مادر ۲۰ سال پیش با فرزندش قراردادی امضاء کرده بود که براساس آن پسر او موظف به بازپرداخت هزینه تحصیلش به مادر خود می شد. به این ترتیب و بنا به تصمیم عالی ترین مرجع قضایی تایوان فرزند دندانپزشک او اکنون موظف به پرداخت ۷۴۴ هزار دلار به مادرش خواهد بود.

دیوان عالی تایوان رای اولیه دادگاه را علیه این دندانپزشک ۴۱ ساله تائید کرده است. مادر این مرد در دهه ۱۹۹۰ میلادی از همسرش طلاق گرفت و به تنهایی دو فرزند پسر خود را بزرگ کرد.

او که نگران بود در دوران پیری هیچ کدام از فرزندانش از او نگهداری نخواهند کرد در ۲۰ سالگی فرزندانش قراردادی با آنها امضاء رساند که براساس آن پسرانش باید ۶۰ درصد از درآمد خالص خود را به وی پرداخت کنند.

این مادر فرزندانش را متهم کرده است که پس از آغاز ارتباط با شرکای زندگی شان او را فراموش کردند. وی هشت سال پیش از فرزندانش به دلیل عدم رعایت مفاد قرارداد امضاء شده شکایت کرد. یکی از پسران او پیش از برگزاری دادگاه با مادرش به توافق رسید اما پرونده فرزند دیگر که دندانپزشک شده بود به دادگاه کشیده شد.

در رای دیوان عالی تایوان آمده است که این دندانپزشک هنگام امضای قرارداد با مادرش بالغ بوده است و اکنون نیز توانایی مالی پرداخت هزینه تعیین شده در قرارداد به مادرش را دارد.