Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

طعنه ترامپ همزمان با موج سرما: از گرمایش زمین استفاده کنید

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

توئیت روز پنجشنبه رئیس جمهوری آمریکا در مورد گرمایش زمین موجی از واکنش‌های انتقادآمیز را از سوی دانشمندان و کاربران اینترنتی به دنبال داشت.

آگهی

همزمان با موج سرمای بی سابقه در شمال آمریکا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور تغییرات اقلیمی را به باد تمسخر گرفت.

رئیس جمهوی ایالات متحده روز پنجشنبه در صفحه توئیتر خود با اشاره به سرمای شدید در برخی مناطق این کشور همزمان با آغاز سال جدید میلادی نوشت: «شاید بتوانیم کمی از آن گرمایش جهان که قرار بود برای مقابله با آن فقط کشور ما، و نه کشورهای دیگر، هزاران میلیارد دلار هزینه کنند، استفاده کنیم.»

موج کنونی برف و سرما در شمال آمریکا رکورد دمای حداقلی در برخی نقاط را شکسته است. بنا به پیش بینی اداره هواشناسی آمریکا با بارش شدید برف از صبح روز جمعه در ایالت واشنگتن ارتفاع برف در برخی مناطق این ایالت به یک متر می‌رسد. این در حالی است که دمای هوا در برخی مناطق شمالی آمریکا به ۴۰ درجه سانتیگراد زیر صفر خواهد رسید.

بارش برف و سرما در آمریکا
رویترز

دونالد ترامپ در کارزار انتخاباتی خود نسبت به تغییرات اقلیمی و پدیده گرمایش زمین ابراز تردید کرده بود. او در روز اول ژوئن (۱۱ خرداد) سال جاری تصمیم به خروج آمریکا از پیمان تغییرات اقلیمی پاریس گرفت.

توئیت روز پنجشنبه رئیس جمهوری آمریکا در مورد پدیده گرمایش زمین موجی از واکنشهای انتقادآمیز را از سوی دانشمندان و کاربران اینترنتی به دنبال داشت.

جان فولی، مدیر آکادمی علوم کالیفرنیا در پاسخ به دونالد ترامپ نوشت: «تغییرات اقلیمی بسیار واقعی است حتی اگر هم اکنون در بیرون از برج ترامپ هوا خیلی سرد باشد. همانطور که گرسنگی همچنان در جهان وجود دارد حتی اگر شما همین الان یک همبرگر مک دونالد خورده باشید.»

پرامیلا جایپال، نماینده دموکرات در مجلس نمایندگان نیز در واکنش به توئیت رئیس جمهوری کشورش در صفحه توئیتر خود نوشت: «توئیت امروز ترامپ ماننده همیشه غم انگیز، تاسف آور و مخرب است.»

این عضو کنگره آمریکا افزود که در سال ۲۰۱۷ در مقابل هر رکورد سرما در آمریکا سه رکورد گرما به ثبت رسیده است. بنا به اعلام سازمان جهانی هواشناسی سال جاری میلادی از زمان آغاز ثبت داده های هواشناسی گرمترین سال در کل کره زمین است.

بیشتر بخوانید:

آرنولد شوارتزنگر: دونالد ترامپ خودش را از موافقتنامه پاریس کنار گذاشت

دگرگونی‌ ۲۰ سالۀ کره زمین در ویدئوی دو دقیقه‌ای ناسا

وعده‌‎هایی که ترامپ داد و در سال ۲۰۱۷ عملی کرد

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیشنهاد شهردار سابق نیویورک برای پرداخت سهم آمریکا در پیمان پاریس

بارش ناگهانی برف صحرای بزرگ آفریقا را سفیدپوش کرد

پلیس آمریکا: توماس کروکس قبل از شلیک به ترامپ با گوشی خود «پورن» جستجو کرده بود