نجات دریانورد لهستانی پس از ماه‎ها سرگردانی در آبهای اقیانوس هند

نجات دریانورد لهستانی پس از ماه‎ها سرگردانی در آبهای اقیانوس هند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیروهای فرانسوی دریانورد لهستانی را در آبهای جزیره لارئونیون یافته و او را نجات دادند. این جزیره بین قاره آفریقا و آسیا در اقیانوس هند وافع است.

آگهی

یک دریانورد لهستانی روز یکشنبه گذشته در آبهای جزیره لارئونیون فرانسه توسط نیروهای گارد ساحلی پس از ۷ ماه سرگردانی در اقیانوس نجات پیداکرد.  رئونیون جزیره ای در اقیانوس هند و جزو خاک فرانسه بشمار می آید. 

این دریانورد که ده سال مقیم ایالات متحده بوده است، در سال ۲۰۱۴ به هند می رود. در آنجا قایق کنونی اش را می خرد و تصمیم می گیرد با این قایق به‌ سوی لهستان سفر کند. با اینحال به دلیل از دست دادن دکل، قایقش روانه کشور کومور در جنوب شرقی آفریقا می شود. در کومور قایقش را که هنگام پهلو گرفتن در کنار ساحل آسیب دیده بوده تعمیر می کند. در ماه مه سال ۲۰۱۷ برای رفتن به آفریقای جنوبی دوباره به دریا می‌زند.

ژاندارمری جزیره لارئونیون پرونده‌ای برای بررسی درستی گفته‌های این دریانورد تشکیل داده است. برخی با تردید می گویند که ماجرای این دریانورد داستانی ساختگی است. با اینحال برخی نیز با توجه به شرایط جسمانی این مرد و قایق آسیب دیده او بر این باورند که وی واقعا در آبهای اقیانوس مدت زیادی سرگردان بوده است. او گفته تصمیم دارد برای زندگی در جزیره لارئونیون بماند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

همراه سفر وی یک گربه بوده و برای صرفه جویی در آذوقه، هر روز تنها نیمی از بسته سوپ آماده را مصرف می کرده است. او همچنین با ماهیگیری توانسته هفت ماه زنده بماند. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سه ماه سرگردانی در دریا؛ دریانورد استرالیایی با خوردن ماهی خام و آب باران زنده ماند

ژویون رکورد دار جدید چالش دریانوردی ژول ورن

توماس کویل، رکورد دار جدید دریانوردی دور دنیا با قایق بادبانی