توماس کویل، رکورد دار جدید دریانوردی دور دنیا با قایق بادبانی

توماس کویل، رکورد دار جدید دریانوردی دور دنیا با قایق بادبانی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

۴۹ روز، ۳ ساعت و ۷ دقیقه برای تماس کُویل فرانسوی کافی بود تا دور دنیا با قایق بادبانی را به تنهایی و بدون توقف طی کند و رکورد قبلی ثبت شده برای این ماجراجویی دریایی را که از آن هموطنش فرانسیس ژویون بو

آگهی

۴۹ روز، ۳ ساعت و ۷ دقیقه برای تماس کُویل فرانسوی کافی بود تا دور دنیا با قایق بادبانی را به تنهایی و بدون توقف طی کند و رکورد قبلی ثبت شده برای این ماجراجویی دریایی را که از آن هموطنش فرانسیس ژویون بود، هفت روز بهبود بخشد.

این دریانورد ۴۸ ساله هنگام بازگشت به بندر برست فرانسه همانند یک قهرمان مورد استقبال گرم هموطنانش قرار گرفت. او تجربه خود را از این ماجراجویی چنین توصیف می کند: «باید تصور کرد که طی این مسیر در ۴۹ روز، از نظر تکنیکی، جسمی و روحی با فشار سنگینی همراه است. تا رسیدن به خط پایان نمی توان مطمئن بود که همه چیز خوب تمام می شود. فشار بسیار سنگینی را باید تحمل کرد زیرا با یک حرکت می توانید همه چیز را از دست بدهید. تحمل این همه فشار بسیار سخت و دشوار است.»

او با قایق تریماران ۳۱ متری خود مسیر ۵۲ هزار کیلومتری تعیین شده را با سرعت متوسط ۲۵ گره دریایی، چیزی حدود ۵۰ کیلومتر در ساعت طی کرده بود.

این برای سومین بار پس از سالهای ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ بود که توماس کویل اقدام به شکست رکورد دریانوردی دور دنیا با قایق بادبانی می کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نجات دریانورد لهستانی پس از ماه‎ها سرگردانی در آبهای اقیانوس هند

تور دو فرانس زنان که سال‌ها بی‌توجه و بی‌تماشاگر ماند؛ دوچرخه‌سوار هلندی قهرمان دومین دوره شد

استقبال ده‌ها هزار نفر در کپنهاگ از یوناس وینگگارد قهرمان مسابقات تور دو فرانس