Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

خانه‌های هوشمند؛ جاسوسان و هکرها در کمین شما

Smart Home
Smart Home
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارشناسان فن‌آوری‌ اطلاعات نسبت به هک شدن اطلاعات شخصی در دنیای مجازی توسط هکرها به آنهایی که از لوازم خانگی هوشمند استفاده می کنند، هشدار می‌دهند.

آگهی

کارشناسان فن‌آوری‌ اطلاعات و اینترنت نسبت به هک شدن اطلاعات شخصی و از دست رفتن حریم خصوصی افرادی که در خانه‌های هوشمند زندگی می‌کنند یا از لوازم خانگی هوشمند بهره می‌برند، هشدار می‌دهند.

خانه‌های هوشمند فناوری و پدیده نوظهوری است که در آنها از وسایلی استفاده می شود که بدون دخالت فیزیکی دست، عمل یا پیامی را در محیط خانه اجرا می‌کنند یا به نمایش درمی‌آورند. تلویزیون‌های هوشمند و بلندگوی هوشمند آمازون اکو نمونه‌ای ازاین لوازم هوشمند هستند.

لوازم خانگی هوشمند که برای سهولت زندگی انسان طراحی شده‌اند می‌توانند سبب بروز مشکلات امنیتی و نقض حریم خصوصی کابرانشان شوند. هکرها و جاسوسان اینترنتی که در کمین نشسته‌اند می‌توانند اطلاعات شخصی شما را ازطریق این وسایل به سرقت ببرند. 

تحقیقی که به تازگی از سوی دیلویت، یکی از بزرگترین شرکت‌های خدمات حرفه‌ای در جهان، صورت گرفته نشان می‌دهد مردم بیش از پیش به موضوع امنیت اطلاعات خود اهمیت می دهند و برای کاهش نقض حریم خصوصی خود تلاش می کنند. آنان به همین علت ممکن است نسبت به استفاده از وسایل خانگی هوشمند حساس‌تر شوند و تمایل خود برای خرید آنها را از دست بدهند.

نتایج این مطالعه نشان می‌دهد که ۴۰ درصد از شرکت کنندگان در این تحقیق و نظرسنجی بر این باورند که تکنولوژی‌ هوشمند بیش از حد ممکن به جزئیات زندگی آنان آگاه هستند. ۴۰ درصد از آنان نیز نگرانند که زندگیشان با وجود این لوازم رصد شود.

دیلویت همچنین در این تحقیق نشان داده که کمتر از ۲۰ درصد از مصرف کنندگان این وسایل معتقدند که در مورد خطرات امنیتی احتمالی این دستگاه‌ها به آنها اطلاع رسانی شده است و حدود ۴۰ درصد از آنان بر این باورند که در این مورد اطلاعات کافی ندارند.

به نظر می‌رسد موضوع حفظ امنیت کاربران و حریم خصوصی آنان یک چالش دو جانبه برای فروشندگان و خریداران وسایل هوشمند است. بسیاری از سازندگان این ابزار هوشمند در تلاشند تا با بالابردن ایمنی محصولات خود به مشتریانشان اطمینان بدهند که اطلاعات شخصی آنان محافظت می شود.  

هزینه تمام شده محصولات هوشمند یکی از دلایل عدم بالا بودن ظریب امنیتی اغلب آنهاست. افزایش امنیت لوازم هوشمند مستلزم صرف بودجه زیادی است که قیمت تمام شده این محصولات را افزایش می دهد و از قدرت خرید مصرف کننده می‌کاهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اولین قرص دیجیتالی جهان؛ انقلابی در صنعت پزشکی یا ناقض حریم خصوصی؟

«وای‌فای Wi-Fi» مخفف چیست؛ آیا اصلا معنایی دارد؟

ماکرون در هشدار به رهبران قاره سبز:بقای اروپا بسته به انتخاب‌های ماست؛ نباید دست‌نشانده آمریکا باشیم