تخلیه بیماران از غوطه شرقی در سوریه آغاز شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تخلیه بیماران از غوطه شرقی در سوریه آغاز شد

عملیات تخلیه بیماران از غوطه شرقی در سوریه آغاز شد.

کمیته بین المللی صلیب سرخ روز چهارشنبه در حساب توییتری خود اعلام کرد که این عملیات با کمک نیروهای این سازمان و هلال احمر سوریه جهت انتقال افراد با وضعیت جسمی نامناسب از غوطه به دمشق آغاز شده است. صلیب سرخ در توییتر خود عکس کاروان آمبولانس‌های اعزامی به غوطه را نیز منتشر کرده است.

در همین حال بنیاد پزشکی آمریکا-سوریه از انتقال ۲۹ فرد در وضعیت وخیم به دمشق خبر داده است. این بنیاد اعلام کرد که انتقال ۴ تن از این افراد روز چهارشنبه صورت گرفته و مابقی افراد در روزهای آتی به دمشق منتقل خواهند شد.

به گفته سخنگوی هلال احمر سوریه، آغاز عملیات تخلیه بیماران از این ناحیه پس از مذاکرات متعدد ممکن شده است. این مقام به دلیل حساس بودن عملیات از دادن اطلاعات بیشتر در این زمینه خودداری کرد.

بیشتر بخوانید:

برنامه جهانی غذا: ساکنان غوطه شرقی در سوریه به تغذیه از زباله‌ها روی آورده‌اند

غوطه در دست شورشیان مخالف دولت بشار اسد است. این ناحیه با جمعیتی نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر از اواسط سال ۲۰۱۳ در محاصره نیروهای دولتی سوریه قرار دارد. سازمان ملل متحد در هفته‌های گذشته خواستار اجازه تخلیه و جابجایی صدها نفر از ساکنان این ناحیه از جمله کودکان سرطانی شده بود.

پیش از این «برنامه جهانی غذا» وابسته به سازمان ملل متحد در ماه نوامبر گزارش کرده بود که ساکنان این منطقه به دلیل قحطی مجبور به تغذیه از زباله‌ها شده‌اند. در این گزارش همچنین خاطر نشان شده بود که ساکنان به دلیل کمبود مواد غذایی فرزندان خود را مجبور می‌کنند یک روز در میان غذا بخورند.

روز پنجشنبه گذشته گروه کمک‌های بشر دوستانه سازمان ملل در سوریه اعلام کرده بود که بتازگی ۱۶ نفر به دلیل شرایط نامساعد، از جمله یک نوزاد ۹ ماهه به دلیل تغذیه نامناسب فوت کرده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید