Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گواتمالا بیت المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل برسمیت شناخت

گواتمالا بیت المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل برسمیت شناخت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از تصمیم رئیس جمهوری آمریکا برای انتقال سفارت این کشور در اسرائیل، گواتمالا نیز بیت المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل برسمیت شناخت.

آگهی

رییس جمهوری گواتمالا از وزارت خارجه کشورش خواسته است تا سفارت این کشور در اسراییل از تل آویو به بیت المقدس منتقل شود. جیمی مورالس اعلام کرد پس از یک گفتگوی تلفنی با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل به این نتیجه رسیده است.

گواتمالا از معدود کشورها در قاره آمریکا است که به قطعنامه اخیر مجمع عمومی سازمان ملل متحد علیه تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل رای منفی داده بود. هندوراس همسایه این کشور نیز از این قطعنامه دفاع کرده بود. 

بیشتر بخوانید:‌ 

مجمع عمومی سازمان ملل انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس را محکوم کرد

مجمع عمومی سازمان ملل متحد هفته گذشته با اکثریت قاطع علیه تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، درباره بیت‌المقدس رای داد. دونالد ترامپ در اوایل ماه دسامبر اعلام کرد قصد دارد سفارت آمریکا در اسراییل را از تل آویو به بیت المقدس منتقل کند. تصمیمی جنجالی که واکنش های فراوانی حتی در میان متحدان ایالات متحده برانگیخت.

گواتمالا دومین کشوری در جهان است که پس از آمریکا اقدام به انتقال سفارتش در اسراییل می کند. جامعه جهانی بیت المقدس را به عنوان پایتخت اسراییل به رسمیت نمی شناسد. ۱۲۸ کشور در مجمع عمومی سازمان ملل علیه آمریکا در برسمیت شناختن بیت المقدس رای دادند. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اروپا جایگزین آمریکا در مذاکرات صلح خاورمیانه؟

آمریکا پیش‎نویس قطعنامه شورای امنیت در مورد بیت المقدس را وتو کرد

تنها یک رهبر اروپایی از تصمیم ترامپ درباره بیت المقدس حمایت کرده است