معاون ترامپ در سفری غیرمنتظره به افغانستان رفت

مایک پنس در کنار اشرف غنی و عبدالله عبدالله
مایک پنس در کنار اشرف غنی و عبدالله عبدالله Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مایک پنس عالی رتبه ترین مقام آمریکایی است که از زمان آغاز به کار دونالد ترامپ به افغانستان سفر می‌کند.

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه در سفری از پیش اعلام نشده وارد افغانستان شد.

آگهی

هدف از سفر معاون دونالد ترامپ به افغانستان دیدار با مقامات این کشور و تاکید بر تعهد ایالات متحده به این کشور عنوان شده است. مایک پنس پس از ورود به پایگاه هوایی بگرام در ولایت پروان در جمع حدود ۱۵ هزار نظامی آمریکایی حضور یافت.

وی پس از آن برای دیدار با اشرف غنی، رئیس جمهوری و عبدالله عبدالله، رئیس هیات اجرایی افغانستان با بالگرد به کابل رفت. بنا به اعلام کاخ سفید سفر معاون رئیس جمهوری آمریکا به کابل که تا آخرین لحظات به دلیل شرایط نامساعد جوی در هاله ای از ابهام قرار داشت، در نهایت به «احترام» اشرف غنی و عبدالله عبدالله انجام شد.

ماموریت نظامی ارتش آمریکا در افغانستان با گذشت ۱۷ سال از آغاز آن به طولانی ترین حضور نظامیان این کشور در یک مناقشه فرامرزی تبدیل شده است.

مایک پنس عالی رتبه ترین مقام آمریکایی است که از زمان آغاز به کار دونالد ترامپ به افغانستان سفر می کند. سفر او در حالی انجام شد که جان نیکولسون، فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در ماه نوامبر (آبان ماه) از لزوم افزایش قابل توجه شمار نظامیان آمریکایی در افغانستان برای مقابله با طالبان در سال ۲۰۱۸ میلادی سخن گفته بود.

دونالد ترامپ تابستان سال جاری راهبرد جدید خود در افغانستان را اعلام کرده بود. افزایش بمباران های هوایی و اعزام سه هزار سرباز آمریکایی دیگر به افغانستان از جمله تدابیری است که در چارچوب راهبرد جدید آمریکا در افغانستان اتخاذ شده است.

بیشتر بخوانید:

بلژیک نیروی نظامی تازه نفس به افغانستان می‌فرستد

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک روز پس از حملۀ مرگبار کابل؛ پایتخت افغانستان همچنان در شوک

شنبه خونین کابل به روایت ویدئو و تصویر

۴ افغان و ۱۴ خارجی در حمله طالبان به هتل اینترکانتیننتال کابل کشته شدند