اپلیکیشین دریافت پیام‌های دالایی‌لاما به بازار آمد

Tibetan spiritual leader, the Dalai Lama, speaks to students at a school in
Tibetan spiritual leader, the Dalai Lama, speaks to students at a school in   -  Copyright  REUTERS/Danish Siddiqui
نگارش از Euronews

به کمک این اپلیکیشن می‌توان روزانه آموزه‌های او را دریافت کرد، در جریان آخرین اخبار فعالیتها و سفرهایش قرار گرفت و همچنین از پخش زنده و ویدئویی کلاس‌های درسش بهره‌مند شد.

دفتر دالایی لاما، رهبر ۸۲ ساله بودایی‌های تبت از طراحی اپلیکیشنی خبر داد که با دانلود آن می‌توان روزانه و بطور رایگان پیام‌ها و راهنمایی‌های دالایی لاما را دریافت کرد.

این اپلیکیشن در حال حاضر برای نصب روی گوشی‌های آیفون در دسترس است.

دالایی لاما که تا کنون بارها از شگفتی‌های تکنولوژی‌های نوین سخن گفته است، در حال حاضر بیش از ۱۶ میلیون فالوور در توییتر دارد.

به کمک این اپلیکیشن، تبتیان مقیم کشورهای مختلف جهان و دیگر پیروان او می‌توانند روزانه آموزه‌های او را دریافت کنند، در جریان آخرین اخبار فعالیت‌ها و سفرهایش قرار بگیرند و همچنین از پخش زنده و ویدئویی کلاس‌های درسش بهره‌مند شوند.

این اپلیکیشن در تمام نقاط جهان به غیر از چین در دسترس علاقمندان است.

برندۀ جایزه صلح نوبل سال ۱۹۸۹ میلادی و موسس دولت تبت در تبعید پیش از این در سال ۲۰۱۴ میلادی در یک سخنرانی اعلام کرده بود که فناوری‌های نوین کارها را آسان‌تر کرده است با این وجود هشدار داده بود که اجازه ندهید تلفن ها و رایانه‌ها مسیر زندگی را برای ما ترسیم کنند.

او گفته بود: «بشر بدون تکنولوژی آینده‌ای ندارد اما باید مراقب بود که نباید بگونه‌ای مدرنیزه شویم که احساسات انسانی را فراموش کنیم.»

مطالب مرتبط