Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پرواز سیصد و پنجاه هزار یورویی نخست وزیر فرانسه جنجالی شد

French Prime Minister Edouard Philippe
French Prime Minister Edouard Philippe Copyright REUTERS/Gonzalo Fuentes
Copyright REUTERS/Gonzalo Fuentes
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آقای فیلیپ با ۳۵۰ هزار یورو هزینه، دو ساعت زودتر با یک هواپیمای سوپر لاکچری به پاریس رسید

آگهی

هزینه ۳۵۰۰۰۰ یورویی ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه و همراهانش برای یک پرواز از توکیو به پاریس در فرانسه جنجال سیاسی به پا کرده است.

هواپیمای حامل آقای فیلیپ و همراهانش رو پنجم دسامبر و در زمان بازگشت از کالدونیای جدید (از جزایر تحت حاکمیت فرانسه در اقیانوس آرام) برای بررسی‌های معمول فنی در توکیو توقف کرد. با این حال نخست وزیر فرانسه از ادامه سفر با این ایرباس مدل A340 ارتش که به صورت ویژه و برای جابه‌جایی وی و هیات همراهش آماده شده بود، منصرف شد و به جای آن با پرداخت سیصد و پنجاه هزار یور، یک A340 لاکچری اجاره کرد. این پرواز پرهزینه روز شش دسامبر ساعت ۷ و نیم صبح، در فرودگاه اورلی پاریس به زمین نشست. هواپیمای ارتش هم تنها دو ساعت بعد، بدون مسافر به پایتخت فرانسه رسید.

دفتر نخست وزیری فرانسه در پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران، با دفاع از هزینه آقای فیلیپ اعلام کرد هواپیمای A340 ارتش فاقد صندلی‌های «بیزنس کلاس» بوده و بنابراین شرایط یک پرواز طولانی و شبانه را نه برای فرماندهان ارتش و نه اعضای دولت داشته است. این نهاد همچنین می‌گوید که آقای فیلیپ تنها برای صرفه‌جویی مسیر نومئا (مرکز کالدونیای جدید) به توکیو را با این هواپیما طی کرده است. 

هیات دولت فرانسه می‌گوید دو ساعت زودتر رسیدن آقای فیلیپ هم بسیار با ارزش بوده است؛ چرا که روز ۶ دسامبر، امانوئل ماکرون عازم الجزایر بوده است. در همان روز، ساعت ۸ صبح شورای دفاع کشور با حضور نخست وزیر و رئیس جمهور جلسه داشته است.  

ادوارد فیلیپ بامداد چهارشنبه با حضور در یک برنامه رادیویی، از تصمیم پرهزینه خود دفاع کرد. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر کشور فرانسه از سیاستهای ضدمهاجرتی دولت دفاع کرد

شیرخشک آلوده؛ تهدید جان نوزادان در فرانسه

هزاران زن در سرتاسر فرانسه علیه اوج‌گیری جریان راست افراطی به خیابان‌ها آمدند