تشکیل «زنجیره همبستگی» با پناهجویان در کوهستان آلپ

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
یکی از پناهجویان در خاک اروپا
یکی از پناهجویان در خاک اروپا   -   کپی رایت  رویترز

بیش از ۳۰۰ نفر از روز یکشنبه با تشکیل «زنجیره همبستگی» در منطقه مرزی فرانسه و ایتالیا با پناهجویانی که مسیر کوهستانی این منطقه را طی می کنند، ابراز همدردی کردند.

این «زنجیره همبستگی» به ابتکار ۱۳۰ نفر از کوهنوردان حرفه ای و با هدف اطلاع رسانی در مورد خطراتی صورت گرفت که پناهجویان با آن روبرو می شوند.

شرکت کنندگان در این «زنجیره همبستگی» در گردنه ای تجمع کردند که در زمستان بر روی خودروها بسته می شود. با این حال بسیاری از پناهجویان طی ماههای گذشته برای گذر از مرز مجبور به عبور از این گردنه شدند. دمای هوا در این مناطق کوهستانی اغلب کمتر از ۲۰ درجه زیر صفر است.

پناهجویان در حالی در زمستان از گردنه های کوهستانی این منطقه عبور می کنند که با خطرات کوهستان در این فصل آشنایی ندارند و به تجهیزات لازم نیز مجهز نیستند. از سوی دیگر حضور نیروهای پلیس فرانسه در این مناطق کوهستانی نیز بر مشکلات پناهجویان افزوده است.

به گفته شرکت کنندگان در «زنجیره همبستگی» حضور نیروهای پلیس در منطقه باعث می شود پناهجویان مسیرهای خطرناک تری را در کوهستان انتخاب کنند. امری که می تواند جان آنها را تهدید کند.

همزمان با تجمع روز یکشنبه مدافعان حقوق پناهجویان در کوهستان آلپ شرکت کنندگان با پناهجویی اهل گینه در این منطقه روبرو شدند که با پاهای برهنه در برف گیر افتاده بود. این پناهجو در نهایت با حضور امدادرسانان در محل نجات یافت.

شرکت کنندگان در «زنجیره همبستگی» روز یکشنبه در پایان تجمع خود در طوماری از دولت فرانسه خواستند پناهجویان را در معرض خطر در کوهستان قرار ندهد و مانند دریای مدیترانه امکان امدادرسانی به آنها را در کوهستان نیز فراهم کند.  

بیشتر بخوانید:

وزیر کشور فرانسه از سیاستهای ضدمهاجرتی دولت دفاع کرد