بودجه مخفیانه پنتاگون برای تحقیق در مورد بشقاب پرنده ها

بودجه مخفیانه پنتاگون برای تحقیق در مورد بشقاب پرنده ها
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

وزارت دفاع آمریکا برای اولین بار اجرای طرحی در این وزارتخانه برای رهگیری بشقاب پرنده ها و تحقیق در مورد آنها را تائید کرد.

با این حال پنتاگون روز شنبه تاکید کرد که این طرح از سال ۲۰۱۲ میلادی متوقف شده است.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز وزارت دفاع آمریکا در فاصله بین سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ سالانه ۲۲ میلیون دلار را به این طرح اختصاص داده بود. کل بودجه سالانه پنتاگون حدود ۶۰۰ میلیارد دلار است.

وزارت دفاع ایالات متحده در این بازه زمانی و در چارچوب این طرح به بررسی گزارشهای دریافتی از پرواز اشیاء ناشناس در آسمان پرداخته است.

بنا به همین گزارش هر چند بودجه این طرح از سال ۲۰۱۲ قطع شده اما بررسی گزارشهای مشکوک به پرواز بشقاب پرنده ها ادامه یافته است.

هر چند اکنون مقامات وزارت دفاع آمریکا و مجریان این طرح محرمانه، اجرای آن را تائید کرده اند اما همچنان بخشهایی از آن در میان اسناد طبقه بندی شده پنتاگون قرار دارد.

هری رید، سناتور پیشین ایالت نوادا از حمایان اصلی این طرح بوده است. او در زمان آغاز اجرای این طرح در سال ۲۰۰۷ رهبر اکثریت دموکرات در مجلس سنا بود.

Φωτογραφία Anadolu Agency

به گزارش نیویورک تایمز بخش زیادی از بودجه این طرح به یک شرکت تحقیقاتی در زمینه هواوفضا اختصاص یافت که رابرت بیجلو، مدیر آن یکی از دوستان نزدیک هری رید بود.

رابرات بیجلو که اکنون با ناسا همکاری می کند چند ماه پیش در مصاحبه با شبکه «سی بی اس» گفته بود «کاملا» بر این باور است که موجودات فضایی وجود دارند و بشقاب پرنده ها از زمین بازدید کرده اند.

هری رید که از ماه ژانویه سال جاری میلادی از مجلس سنای ایالات متحده بازنشسته شده است اجرای این طرح را از جمله «افتخارات» دوران خدمتش در سنا دانسته است.

روزنامه نیویورک تایمز به همراه گزارش خود ویدئویی را منتشر کرده است که مقامات وزارت دفاع آمریکا در راستای طرح تحقیق در مورد بشقاب پرنده ها آن را بررسی کرده بودند. گفته می شود این ویدئو مواجهه یک هواپیمای نظامی آمریکا را با یک شیء ناشناس در آسمان نشان می دهد.

تحقیقات در مورد بشقاب پرنده ها طی دهه های گذشته توسط نهادهای متفاوتی در آمریکا از جمله ارتش این کشور صورت گرفته است.                    

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارتش آمریکا یک «محموله تسلیحاتی ایران» برای حوثی‌های یمن را توقیف کرد

اسپیس‌ایکس از پرتاب یک موشک فالکون به سمت ماه خبر داد

لوید آستین: شبه‌نظامیان همسو با ایران موثر نیستند چون خیلی مهارت ندارند