صندوق بین المللی پول: نظام بانکی ایران نیاز به اصلاحات اضطراری دارد

International Monetary Fund IMF
International Monetary Fund IMF Copyright Reuters
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته رئیس کار گروه صندوق بین المللی پول به دنبال تزلزل و عدم ثبات نظام مالی ایران دولت این کشور باید به طور اضطراری به دنبال بازسازی و تغییر ساختار بانکها و موسسات مالی باشد.

آگهی

صندوق بین المللی پول می گوید ایران روند احیای اقتصاد ایران پس از تحریم های بین المللی علیه این کشور سرعت یافته است.

یک مقام ارشد صندوق بین المللی پول با اعلام این مطلب در عین حال تاکید کرد که ایران به شکلی اضطراری نیازمند اصلاحات مالی است و بانک های این کشور باید تقویت شوند.

به گزارش صندوق بین المللی پول هر چند تولید ناخالص داخلی ایران رشد قابل توجهی نشان می دهد اما دلیل اصلی این رشد افزایش صادرات نفتی ایران به دنبال تعلیق تحریم ها علیه تهران بوده است.

به گفته کاتریونا پیورفیلد، رئیس کار گروه صندوق بین المللی پول که ماه جاری میلادی با مقامات دولت ایران گفتگو کرده است اکنون وضع بخشهای غیرنفتی اقتصاد ایران نیز رو به بهبود است.

این مقام صندوق بین المللی پول پیش بینی می کند تولید ناخالص داخلی ایران در سال مالی جاری رشدی ۴.۲ درصدی خواهد داشت. صندوق بین المللی پول تخمین می زند که رشد تولید ناخالص داخلی ایران به طور بالقوه و در صورت انجام اصلاحات مالی در سال آینده می تواند به ۴.۵ درصد برسد.

با این حال به نظر می رسد روند بهبود اوضاع اقتصادی ایران طی ماههای اخیر تحت تاثیر تنش ها با ایالات متحده آمریکا بر سر برجام قرار گرفته است. ابهام در مورد آینده برجام بسیاری از بانکها و شرکت های خارجی را برای سرمایه گذاری در ایران مردد کرده است.

به گفته رئیس کار گروه صندوق بین المللی پول به دنبال تزلزل و عدم ثبات نظام مالی ایران دولت این کشور باید به طور اضطراری به دنبال بازسازی نظام مالی و تغییر ساختار بانکها و موسسات مالی باشد.

صندوق بین المللی پول در حالی رشد تولید ناخالص داخلی ایران در سال جاری را ۴.۲ درصد اعلام می کند که حسن روحانی، رئیس جمهوری این کشور هفته گذشته به هنگام تقویم لایحه بودجه سال آینده به مجلس هدف دولتش را تحقق رشد اقتصادی سالانه بالای پنج درصد دانسته بود.

بیشتر بخوانید:

روحانی: هدفمان رشد اقتصادی بالای پنج درصد است** **

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بانک سرمایه گذاری اروپا چه‌ کار می‌کند؟

حداقل دستمزد کارگران برای سال جدید ۹۳۰ هزار تومان

رافائل گروسی: جهان نباید شکست خود در کره شمالی را در ایران نیز تکرار کند