اسرائیل اعلام کرد دو موشک فلسطینی را در خاک خود رهگیری کرده است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
 اسرائیل اعلام کرد دو موشک فلسطینی را در خاک خود رهگیری کرده است

اسرائیل روز چهارشنبه اعلام کرد دو موشک شلیک شده از نوار غزه به سوی خاک این کشور را در هوا رهگیری کرده است.

ارتش اسرائیل که با انتشار بیانیه‌ای این خبر را اعلام کرد، توضیحات بیشتری درباره نحوه شلیک و مهار این موشک‌ها ارائه نداده است. این در حالی است که رادیو دولتی اسرائیل از انفجار سومین موشک شلیک شده توسط فلسطینیان در بخشی از خاک این کشور خبر داد و اعلام کرد که این حمله تلفاتی برجای نگذاشته است.

روزنامه هاآرتص چاپ تل‌آویو نیز با تایید این خبر اعلام کرد سه موشک روز چهارشنبه به سوی اسرائیل شلیک شد که دو فروند از آنها توسط سامانه دفاع ضد موشکی رهگیری شد و موشک سوم در یک زمین بایر به زمین اصابت کرد. به گزارش این روزنامه در زمان انجام حملات موشکی آژیرهای هشدار در بخش‌ها و شهرهای جنوبی اسرائیل از جمله شهر سدروت به صدا درآمدند.

به گزارش رادیو دولتی اسرائیل از ششم دسامبر زمان اعلام تصمیم دونالد ترامپ در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل تا کنون چهارده موشک از نوار غزه به سوی اسرائیل شلیک شده است. جنبش حماس کنترل نوار غزه را بر عهده دارد.

این پرشمارترین حملات موشکی به خاک اسرائیل پس از نبردهای تابستان سال ۲۰۱۴ و برقراری آتش بس ناپایدار میان دو طرف محسوب می‌شود؛ جنگی که در واقع سومین رویارویی طرفین در نوار غزه پس از به دست گرفتن قدرت توسط جنبش حماس در سال ۲۰۰۷ بود.

آتش بس شکننده میان اسرائیل و حماس بارها با تبادل شلیک راکت از سوی دو طرف زیر سوال رفته است. ارتش اسرائیل در پاسخ شلیک های انجام شده از سوی نوار غزه معمولا مواضع جنبش حماس را هدف قرار می‌دهد.