Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اسرائیل اعلام کرد دو موشک فلسطینی را در خاک خود رهگیری کرده است

 اسرائیل اعلام کرد دو موشک فلسطینی را در خاک خود رهگیری کرده است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در زمان انجام حملات موشکی آژیرهای هشدار در بخش‌ها و شهرهای جنوبی اسرائیل از جمله شهر سدروت به صدا درآمدند.

آگهی

اسرائیل روز چهارشنبه اعلام کرد دو موشک شلیک شده از نوار غزه به سوی خاک این کشور را در هوا رهگیری کرده است.

ارتش اسرائیل که با انتشار بیانیه‌ای این خبر را اعلام کرد، توضیحات بیشتری درباره نحوه شلیک و مهار این موشک‌ها ارائه نداده است. این در حالی است که رادیو دولتی اسرائیل از انفجار سومین موشک شلیک شده توسط فلسطینیان در بخشی از خاک این کشور خبر داد و اعلام کرد که این حمله تلفاتی برجای نگذاشته است.

روزنامه هاآرتص چاپ تل‌آویو نیز با تایید این خبر اعلام کرد سه موشک روز چهارشنبه به سوی اسرائیل شلیک شد که دو فروند از آنها توسط سامانه دفاع ضد موشکی رهگیری شد و موشک سوم در یک زمین بایر به زمین اصابت کرد. به گزارش این روزنامه در زمان انجام حملات موشکی آژیرهای هشدار در بخش‌ها و شهرهای جنوبی اسرائیل از جمله شهر سدروت به صدا درآمدند.

به گزارش رادیو دولتی اسرائیل از ششم دسامبر زمان اعلام تصمیم دونالد ترامپ در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل تا کنون چهارده موشک از نوار غزه به سوی اسرائیل شلیک شده است. جنبش حماس کنترل نوار غزه را بر عهده دارد.

این پرشمارترین حملات موشکی به خاک اسرائیل پس از نبردهای تابستان سال ۲۰۱۴ و برقراری آتش بس ناپایدار میان دو طرف محسوب می‌شود؛ جنگی که در واقع سومین رویارویی طرفین در نوار غزه پس از به دست گرفتن قدرت توسط جنبش حماس در سال ۲۰۰۷ بود.

آتش بس شکننده میان اسرائیل و حماس بارها با تبادل شلیک راکت از سوی دو طرف زیر سوال رفته است. ارتش اسرائیل در پاسخ شلیک های انجام شده از سوی نوار غزه معمولا مواضع جنبش حماس را هدف قرار می‌دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نیروهای اسرائیلی دختر ۱۶ ساله فلسطینی را شبانه بازداشت کردند

دومین روز درگیری میان معترضان فلسطینی با پلیس اسرائیل در بیت‌المقدس

حمله هوایی اسرائیل به نوار غزه