Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حمله هوایی اسرائیل به نوار غزه

حمله هوایی اسرائیل به نوار غزه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در جریان خشونت‌های روز گذشته ۴ شهروند فلسطینی کشته شدند

آگهی

حمله هوایی اسرائیل در بامداد شنبه به مواضع حماس در مرکز نوار غزه باعث کشته شدن دو فلسطینی شد. حماس هویت دو فرد کشته شده را اعلام کرده است. محمد الصفدی و محمود العطل از نیروهای حماس بشمار می رفتند.

روز شنبه اراضی فلسطینی در نوار غزه و همچنین کرانه باختری رود اردن و به ویژه بیت لحم صحنه درگیری میان جوانان فلسطینی و نیروهای ویژه پلیس اسرائیل بود.

ارتش اسرائیل روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرده که حمله های هوایی در پاسخ به پرتاب چندین راکت از سوی نوار غزه به خاک اسرائیل انجام شده است.

روز جمعه نیز حمله های هوایی اسرائیل به مواضع حماس باعث زخمی شدن دست‌کم ۱۴ فلسطینی شد. دو فلسطینی نیز در درگیری های روز جمعه با سربازان اسرائیلی کشته شدند.

تنش‌های تازه میان فلسطینیان در نوار غزه و اسرائیل پس از آن آغاز شد که دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، بییت المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل شناسایی کرد. آمریکا در دهه های گذشته تلاش کرده بود تا در زمینه شناسایی بیت المقدس به عنوان پایتخت اسراپیل اظهارنظر رسمی انجام ندهد.

بیشتر بخوانید:

چه کسانی پشت پردۀ تصمیم ترامپ درباره بیت‌المقدس بودند؟

در روزهای گذشته تصمیم رییس جمهوری آمریکا با واکنش شماری از کشورهای عرب و مسلمان روبرو بوده است. رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه پیش از اعلام تصمیم رییس جمهوری آمریکا گفته بود که بیت المقدس «خط قرمز مسلمانان» است و چنین چیزی ممکن است به «قطع روابط» میان ترکیه و دولت اسرائیل بیانجامد. پس از سالها تنش، سال گذشته دولتهای ترکیه و اسرائیل روابط خود را به حالت عادی در آوردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیل نوار غزه را بمباران کرد

اسرائیل اعلام کرد دو موشک فلسطینی را در خاک خود رهگیری کرده است

تماس تلفنی سردار سلیمانی با فرماندهان گروه نظامی فلسطین؛ «ایران آماده پشتیبانی است»