Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

اتحادیه اروپا از سرنوشت کباب ترکی رفع ابهام کرد

اتحادیه اروپا از سرنوشت کباب ترکی رفع ابهام کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

اتحادیه اروپا روز چهارشنبه استفاده از افزودنی های شیمیایی که پایه فسفاتی دارند و برای ترد شدن گوشت کباب ترکی یخ زده بکار می روند را مجاز شناخت.

پارلمان اروپا نتوانست آرای کافی برای ممنوع کردن این مواد در گوشت کباب ترکی را تصویب کند. در رای گیری روز چهارشنبه اکثریت به ممنوعیت فسفات رای دادند اما بر اساس قواعد پارلمان اتحادیه اروپا برای این ممنوعیت باید اکثریت مطلق مخالفت می کردند و برای اینکه اکثریت مطلق بدست آید مخالفان ۳ رای کم آوردند.

ویتنیس اندریوکایتیس کمیسر بهداشت و ایمنی غذایی اتحادیه اروپا می گوید که استفاده از فسفات ها در کباب تاثیر معنی داری بر سلامت انسانها ندارد. وی همچنین می گوید که این افزودنی ها برای فشرده کردن تکه های گوشت یخ زده روی هم با این هدف که هنگام پخت بخش هایی از گوشت خام و یا سوخته نشود ضروری است. 

کمیسر بهداشت و امنیت غذایی اتحادیه اروپا گفته است استفاده از فسفات ها باعث کاهش کیفیت مزه گوشت می شود اما هیچ جایگزینی برای این افزودنی ها که کارکرد مشابهی داشته باشد وجود ندارد.

رسانه های اروپایی بویژه رسانه های آلمانی، پوشش رسانه ای گسترده ای به موضوع تحت عنوان «اقدام ضد فسفات» داده بودند و در برخی موارد موضوع را تحریف کرده و همانند روزنامه آلمانی بیلد Bild به اشتباه نوشته بودند که پارلمان اروپا آماده ممنوعیت کباب ترکی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها