قتل در معبد؛ کاهن ژاپنی به ضرب شمشیر سامورایی کشته شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
قتل در معبد؛ کاهن ژاپنی به ضرب شمشیر سامورایی کشته شد

یکی از معابد شینتو در توکیو پنجشنبه شب شاهد قتل و خودکشی با شمشیر سامورایی و چاقو بود. صحنه‌های خشونت بار این حادثه توسط دوربین‌های امنیتی نصب شده در معبد ضبط شده اند. در این حادثه کاهن معبد شینتو هنگام خروج از خودرویش به ضرب چاقو کشته شد.

به گزارش پلیس محلی فرد حمله کننده ۵۶ ساله و برادر ناگاکو تومیوکا، کاهن ۵۸ ساله معبد بوده است. دوست دختر ضارب نیز او را در این حمله همراهی می کرده است. ناگاکو تومیوکا، کاهن اعظم این معبد بود. پلیس در محل حادثه شمشیر سامورایی و دشنه خون آلود پیدا کرده است.

بنا به گزارش پلیس و تصاویر بدست آمده، دوست دختر ضارب نیز پس از کشتن کاهن اعظم، تلاش می کند تا راننده کاهن اعظم را با شمشیر سامورایی به قتل برساند.

دو ضارب سپس به درون معبد می روند. مقام‌های پلیس بر این باورند که برادر مقتول با ضرب چاقو دوست دختر خود را می‌کشد. وی همچنین با وارد کردن ضربات متعدد چاقو به پهلوی خود تلاش می کند تا خود را نیز بکشد.

به گفته برخی مقام‌های محلی نزاع میان این خواهر و برادر بر سر ریاست معبد سر منشأء این حادثه بوده است. شیگناگا تومیوکو در حدود ۱۰ سال پیش به اتهام تهدید خواهرش دستگیر شده بود. او که در سال ۲۰۰۱ از ریاست معبد عزل شده بود، در سال ۲۰۰۶ در نامه ای خواهرش را تهدید به مرگ کرده بود. پدر قاتل و مقتول خود کاهن اعظم این معبد بوده است.

شینتویسم آیین نخستین ساکنان ژاپن بشمار می رود و در ژاپن نزدیک ۸۰ هزار معبد شینتو وجود دارد. تنها تعداد اندکی از زنان در ژاپن در معابد شینتو کاهن هستند.