قرعه کشی جام جهانی در شبکه‌های اجتماعی: از حجاب ماریا کوماندنایا تا امید به گروه زندگی

قرعه کشی جام جهانی در شبکه‌های اجتماعی: از حجاب ماریا کوماندنایا تا امید به گروه زندگی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بحث داغ شبکه های اجتماعی بیشتر بر درخواست فوتبال دوستان و ملی پوش ایرانی از مجری روس برای پوشیدن لباس مناسب متمرکز است تا شانس تیم ملی ایران در گروهبندی قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه.

آگهی

یک روز مانده به مراسم قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، گمانه زنی هایی درباره ترکیب گروه تیم ملی فوتبال ایران بر اساس سید بندی این دوره از جام جهانی صورت می گیرد اما درخواست پوشش مناسب از مجری این مراسم، بحث داغ کاربران ایرانی در شبکه های اجتماعی است.

در این دوره از مسابقات، قرعه ۳۲ کشوری که موفق به حضور در جام جهانی شدند بر خلاف دوره های قبلی بر اساس رتبه بندی فیفا در گلدان‌ها قرار خواهد گرفت و تیم‌های یک گلدان نمی توانند با هم در یک گروه باشند. بر اساس این «سید بندی» تیم ایران در گلدان ۳ با تیم های دانمارک، ایسلند، کاستریکا، سوئد، تونس، مصر و سنگال قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه؛ کدام قرعه ایران را تاریخ ساز خواهد کرد؟

در یک قرعه کشی **شبیه‌سازی شده **که در وبسایت فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) صورت گرفته تیم ایران ممکن است در گروه C **(معروف یه گروه زندگی) **با تیم های لهستان، کلمبیا و صربستان همگروه شود.

قرعه کشی آزمایشی سایت فیفا برای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

پوشش مجری مهمتر از قرعه ایران؟

در قرعه کشی روز جمعه یکم دسامبر‌ (۱۰ آذر)، کارلوس کیروش، سرمربی تیم ایران به همراه مهدی مهدوی کیا و علی دایی، ملی پوشان سابق ایران حضور خواهد داشت.

ماریا کوماندنایا، خبرنگار سرشناس روس به همراه گری لینه‌ کر اجرای این دوره از مراسم قرعه کشی جام جهانی را بر عهده دارد. درخواست کاربران ایرانی از خانم کوماندنایا در انتخاب لباس مناسب برای این برنامه در شبکه های اجتماعی واکنش‌های بسیاری را در پی داشته است.

فوتبال دوستان از این مجری روس درخواست کردند تا لباس مناسبی را برای این اجرا انتخاب کند تا آنها بتوانند این مراسم را بدون سانسور از تلویزیون دولتی ایران تماشا کنند.

واکنش‌ها به درخواست کاربران با وارد شدن یکی از ملی پوشان به این بحث به اوج خود رسید. سردار آزمون، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران و عضو باشگاه روبین کازان روسیه در استوری اینستاگرام خود از پذیرش این درخواست از سوی ماریا کوماندنایا خبر داد و وی را «دوست خوب» خود خطاب کرد.

روزنامه شهروند نیز در توئیتی از پذیرش این درخواست توسط مجری روس قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه خبر داد و از قول وی نوشت: سردار آزمون شرایط را توضیح داد و من نیز به او قول یک سوپرایز را دادم. می خواهیم همه کشورهای اسلامی شاهد مراسم باشند.

برخی کاربران ایرانی با اشاره به بحث  حجاب اجباری و محدودیت‌های زنان ایرانی در مساله حجاب یا ورود به ورزشگاه‌ها، این درخواست ملی پوش و کاربران ایرانی را با اجبار مربی مرد تیم کبدی تایلند به سر کردن روسری مقایسه و از آن انتقاد کرده اند.

**بیشتر بخوانید: **حواشی حضور مربی مرد تیم زنان تایلند با روسری در ورزشگاه گرگان

اما عده ای دیگر از کاربران با تائید حرکت سردار آزمون، آن را در راستای خواهش فوتبال دوستان ایرانی و بدون ضرر دانسته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه؛ کدام قرعه ایران را تاریخ ساز خواهد کرد؟

نتیجه نظرسنجی خبرگزاری جمهوری اسلامی: مردم به فضای مجازی بیش از صدا و سیما اعتماد دارند

شرکت متا حساب‌های خامنه‌ای در اینستاگرام و فیسبوک را مسدود کرد