Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آلمان؛ حمله با چاقو به شهردار شهر حامی پناهجویان در یک کبابی

آلمان؛ حمله با چاقو به شهردار شهر حامی پناهجویان در یک کبابی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شهردار زخمی آلتنا، پیشنهاد کرده بود که بیشتر از حد تعیین شده، پناهجو در شهرش بپذیرد.

آگهی

شهردار محافظه کار شهر آلتنا در غرب آلمان در یک کبابی مورد حمله با چاقو قرار گرفت و زخمی شد. حمله ای که مقامات آلمان آن را حمله ای «با انگیزه سیاسی» ارزیابی کرده اند.

اندریاس هولشتاین ۵۷ ساله در پی زخمی شدن در این حمله، دوشنبه شب به بیمارستان منتقل شد. همچنین گفته شده مردی که به کمک هولشتاین آمده بود در این حادثه زخمی شده است.

به گزارش روزنامه های آلمان، مهاجم حدود ۵۶ ساله مست بوده و چاقویی ۳۰ سانتیمتری همراه داشته و قبل از حمله از هولشتاین پرسیده است: «شما شهردار هستید؟» و پس از اطمینان از اینکه او شهردار است به وی حمله کرده است.

شهردار آلتنا سپس صبح سه شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی از کسانی که در این ماجرا در اطرافش حضور داشتند و به کمکش شتافتند تشکر کرد. او همچنین گفت اگر این افراد موفق به غلبه بر مهاجم نمی شدند او ممکن بود کشته شود.

هولشتاین گفته است که او مانند دیگر سیاستمداران منطقه ای در روزهای گذشته ایمیل هایی حاوی عبارت های نفرت آلود دریافت کرده است. او گفت حتی بعد از این حمله نیز ایمیل هایی از افراد ناشناس دریافت کرده با این محتوا که مهاجم کار درستی انجام داده است.

آنگلا مرکل در ارتباط با این حمله گفته است که از حمله با چاقو وحشت زده شده است.

آلتنا -شهر کوچک ۱۷ هزار نفری- از جمله شهرهای آلمان است که بخاطر استقبال از پناهجویان شهرت دارد. شهردار این شهر پیشنهاد کرده بود که بیشتر از حد تعیین شده، پناهجو در شهرش بپذیرد. روزنامه گاردین نوشته است که مهاجم از مخالفان سیاست های مهاجرتی شهردار شهر بوده و با صدای بلند سیاست های مهاجرتی این شهردار را مورد انتقاد قرار داده است. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها