Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مشایی به قوه قضائیه: مردم شما را از سوراخ‌ها بیرون می‌کشند

مشایی به قوه قضائیه: مردم شما را از سوراخ‌ها بیرون می‌کشند
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

اسفندیار رحیم مشایی، معاون رئیس جمهوری در زمان صدارت محمود احمدی‌نژاد، متن کامل سخنان خود در انتقاد از قوه قضائیه را در اینترنت منتشر کرد. بخشی از این سخنان که در قالب ویدئویی ضبط شده بود روز شنبه ۴ آذر روی شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته بود.

در ادامه حملات نزدیکان احمدی‌نژاد به قوه قضائیه، اسفندیار رحیم مشایی نیز در ویدئو خود این قوه را «ظالم و منحرف» خوانده و تلویحا و با طعنه خطاب به صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه و نزدیکان او گفته است: «نظام مال شماست، شما آن پشت قایم شدید، شما را بیرون می‌کشیم، ملت شما را از این سوراخ‌ها بیرون می‌آورند. فکر نکنید این مسیر را ادامه دهید».

رحیم مشایی در این ویدئو، در حالی که برگه احضاریه خود به دادگاه را در دست دارد، ضمن دعوت مقام‌های قضایی به یک مناظره با هم‌فکران احمدی‌نژاد در میدان انقلاب تهران گفت که آنها «جرأت و جسارت» این کار را ندارند. معاون پیشین احمدی‌نژاد به اتهام «توهین به رهبر»، «تبلیغ علیه نظام»، «تصرف غیرقانونی در اموال دولتی»، «توهین به مسئولان نظام» و «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» به دادگاه احضار شده است. او با نشان دادن برگه اتهام خود گفت که این اتهامات باعث «تمسخر» قوه قضاسیه در نگاه مردم شده است.

آقای رحیم مشایی که در این ویدئو به شدت و با هیجان تمام از دستگاه قضائی کشور انتقاد می‌کند، دلیل احضارش به دادگاه را سخنان خود درباره کورش و نیز سخنان اخیر احمدی‌نژاد درباره «پشت پرده» حمله به سفارت بریتانیا در تهران خوانده است. وی همچنین گفته است که اتهام او در واقع سیاسی است و اتهام «تصرف غیر قانونی در اموال دولتی» برای کمرنگ شدن این اتهام‌های «سیاسی» مطرح شده است.

اولین جلسه بازپرسی از آقای مشایی روز دوشنبه ۲۹ آبان و دومین جلسه روز شنبه ۴ آذر برگزار شد.

ویدئوی جدید بقایی

حمید بقایی که او هم در زمان احمدی‌نژاد، معاون رئیس جمهوری بود، در تازه‌ترین ویدئویی که در سایت بهار متعلق به هم‌فکران احمدی‌نژاد منتشر شد، به انتقاد شدید از یک نماینده مجلس پرداخت. وی بدون آن که نامی از این نماینده ببرد، گفت که این فرد با استفاده از مصونیت پارلمانی، او را به اختلاس و همراه بردن خانواده‌اش در سفر کاری نیویورک متهم کرده ‌است. او همچنین ادعای این نماینده مبنی بر وجود «جاسوس» در «بیوت» علما و مراجع را رد کرد. فیلم مربوط به سخنان آقای بقائی را می‌توانید در اینجا مشاهده کنید.

حمید بقایی همچنین در صفحه توئیتر خود از محمد جعفر منتظری، دادستان کل کشور خواسته است تا از مقام خود استعفا دهد. منتظری روز یکشنبه خطاب به رئیس جمهوری سابق ایران گفته بود: «آقایی که هشت سال مدیریت کشور را بر عهده داشتید و اکنون اپوزیسیون قوه قضائیه شدید، پیشنهاد دارید، بفرمائید.»

اعتراض‌های آقای احمدی‌نژاد و نزدیکانش پس از برگزاری دادگاه حمید بقایی آغاز شد. حمید بقایی سال ۱۳۹۴ به دلیل اتهام‌های مالی بازداشت و سپس آزاد شد. گفته می‌شود که شخص رهبر دستور آزادی او را داده است. او در تیر ماه امسال نیز یک بار دیگر بازداشت و با وثیقه ۲۰ میلیارد تومانی آزاد شد.

حضور دوباره احمدی‌نژاد در شاه عبدالعظیم

از سوی دیگر محمود احمدی‌نژاد روز دوشنبه بار دیگر به نشانه حرکت اعتراضی به صحن شاه عبدالعظیم رفت. وبسایت دولت بهار تصاویری از حضور احمدی‌نژاد در میان مردم درون این مکان مذهبی را منتشر کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اژه‌ای: محاکمه محصوران به نفع نظام نیست

حمله تازه احمدی‌نژاد به قوه قضاییه و مجلس

نگاهی به ۶ «سرباز نظام»؛ دوئل اصول‌گرایانه قالیباف و جلیلی یا اصلاح‌طلبی پزشکیان؟