انفجاری قوی در چین دست‌کم دو کشته برجای گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
انفجاری قوی در چین دست‌کم دو کشته برجای گذاشت

انفجاری قوی صبح روز یکشنبه نینگبو، یکی از شهرهای بزرگ چین واقع در استان شرقی چجیانگ را به لرزه انداخت.

این انفجار حوالی ساعت ۹ صبح به وقت محلی در یک قطعه زمین متروکه در این شهر بندری روی داد و به گفته تلویزیون دولتی چین تاکنون دست کم دو کشته و ۱۶ مجروح برجای گذاشته است.

شاهدان محلی شمار مجروحان را بسیار بیش از آنچه از سوی رسانه‌های رسمی اعلام شده، می‌دانند.

در تصاویری که تلویزیون دولتی چین از محل حادثه به نمایش گذاشته خودروهایی منهدم و مچاله شده بر اثر انقجار، تکه هایی از اجسام متلاشی و پراکنده شده در محل، دود خاکستری که به هوا برخاسته و نیز مردانی با کلاه ایمنی دیده می شود که مشغول حمل مجروحان هستند.

یکی از خبرنگاران حاضر در محل با آشفته و هرج و مرج توصیف کردن شرایط موجود در محل گفته است که دهها تن از مجروحان به کمک نیروهای امدادی و توسط آمبولانس به مراکز درمانی نزدیک به محل حادثه منتقل شده اند.

این انفجار به قدری قوی بوده که باعث فرو ریختن چند ساختمان نزدیک به محل حادثه شده و حفره‌هایی را در دیوارهای شماری از ساختمان‌های نزدیک به محل حادثه ایجاد کرده است. همچنین کرکره برخی از مغازه ها بر اثر انفجار آسیب دیده و شیشه ساختمان ها در شعاع یک کیلومتری خرد شده است.


منابع محلی با اعلام اینکه عملیات امداد همچنان ادامه دارد از جریان یافتن تحقیقاتی دقیق برای مشخص شدن علت حادثه خبر داده اند.

واحد های صنعتی کشور چین به دلیل سهل‌انگاری و در برخی مواقع نادیده گرفتن تدابیر نظارتی و امنیتی به طور معمول دستخوش انفجارها و حوادثی مشابه می شود.

در جریان آخرین حادثه از این دست وقوع انفجار در سال ۲۰۱۶ در یک نیروگاه برق واقع در مرکز چین دست کم بیست و یک کشته برجای گذاشت.