حکم زندان اسکار پیستوریوس برای قتل دوست دخترش به بیش از ۱۳ سال افزایش یافت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حکم زندان اسکار پیستوریوس برای قتل دوست دخترش به بیش از ۱۳ سال افزایش یافت

دیوان عالی آفریقای جنوبی دوران محکومیت اسکار پیستوریوس، دونده پیشین پارالمپیک این کشور را به ۱۳ سال و پنج ماه افزایش داد.

اسکار پیستوریوس پیش از این در سال ۲۰۱۶ میلادی به اتهام قتل دوست دخترش به شش سال زندان محکوم شده بود. دادستانی آفریقای جنوبی ضمن ارائه درخواست تجدیدنظر این حکم را «به شکل شگفت آوری ارفاق آمیز» دانسته بود.

جسد ریوا استینکمپف، دوست دختر اسکار پیستوریوس روز ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۳ (روز ولنتاین یا روز عشاق) در منزل این قهرمان پیشین پارالمپیک کشف شد. اسکار پیستوریوس ضمن پذیرش تیراندازی به ریوا استینکمپف ادعا کرد که دوست دخترش را با سارق منزل خود اشتباه گرفته بود.

سخنگوی دادستانی آفریقای جنوبی روز جمعه پس از انتشار خبر افزایش دوران محکومیت اسکار پیستوریوس از حکم صادره ابراز رضایت کرد.

گروههای مدافع حقوق بشر نیز به محکومیت اسکار پیستوریوس به شش سال حبس اعتراض کرده بودند. به گفته این گروهها برخورد با او به دلیل شهرت و ثروتش «ارفاق آمیز» بود. آمار خشونت علیه زنان در آفریقای جنوبی در سطح بالایی قرار دارد.

اسکار پیستوریوس طی یک سال گذشته دوران حبس خود را در زندانی در پرتوریا با امکانات مناسب برای معلولان طی می کند. وی پس از اقدام به خودکشی در ماه اوت (مرداد ماه) تحت نظارت ۲۴ ساعته قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:
دادستانی آفریقای جنوبی: مجازات اسکار پیستوریوس باید سنگین‌تر شود