درخشش جودوکاران زن هلندی در دومین روز تورنمنت لاهه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
درخشش جودوکاران زن هلندی در دومین روز تورنمنت لاهه

دومین روز از رقابت های جودو جایزه بزرگ لاهه با درخشش ورزشکاران زن هلندی همراه بود.

کیم پولینگ، جودوکار هلندی که ده مدال طلای مسابقات تور جهانی جودو را در کارنامه دارد عنوان بهترین ورزشکار زن روز دوم این مسابقات را از آن خود کرد.

پولینگ در فینال رقابت های وزن منهای ۷۰ کیلوگرم سانه فان دیگ، هموطنش را پیش رو داشت. او در این مبارزه ابتدا با فن زیبای اوچی ماتا و کسب امتیاز وازاری از حریف پیش افتاد و سپس با اداره مسابقه و اجرای فنون مختلف دو امتیاز دیگر وازاری را به نام خود ثبت کرد تا در نهایت با نتیجه ۳ بر ۰ پیروز از تشک خارج شود. پولینگ بدین ترتیب پیروزی در این فینال خانگی و کسب مدال ارزشمند طلا را با هموطنانش جشن گرفت.

او پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست احساس خود را اینگونه بیان کرد: «به طور قطع قهرمان شدن در لاهه فوق العاده است اما من قهرمانی را در همه جا دوست دارم. اینک در لاهه اتفاق افتاده و بسیار عالی و خاص است. خیلی دوست دارم که حالا عکس من همه جا دیده می شود. برای هواداران هم همه چیز فوق العاده بود. آنها به جای رفتن به دوسلدورف و پاریس، اینجا به تشویق تیم خود پرداختند. جودوکاران هلندی تا کنون بسیار موفق عمل کرده اند و با این همه استعداد لازم است که در اینجا گرند پری داشته باشیم.»

یول فرانسن، هم تیمی پولینگ که طلای گرند پری ابوظبی در سال گذشته را در کارنامه دارد دومین مدال جهانی خود را اینبار در خانه و در وزن منهای ۶۳ کیلوگرم زنان بدست آورد. این درحالیست که آنیکا فان اِمدین، دارنده مدال المپیک و جهان که خود دوبار قهرمانی در مسابقات گرند پری را تجربه کرده شاهد بالارفتن پرچم کشورش در روز دوم این تورنمنت بود.

اِمدین دیدگاه خود را در باره گرند پری لاهه اینگونه بیان کرد: «بسیار خوشحالم و افتخار می کنم که مسابقه گرند پری در هلند برگزار می شود. مثل همه هلندی ها فکر می کنم که شایسته میزبانی این مسابقات بودیم که خوشبختانه این اتفاق افتاده است. این برای پیشرفت ورزش جودو در هلند نیز بسیار خوب است. حالا یکسال بعد وقتی شاهد پیروزی دوستم یول فرانسن در وزن منهای ۶۳ کیلوگرم (وزن تخصصی خودم) هستم و او را بر روی سکوی قهرمانی می بینم احساس بسیار خوبی دارم.»

عنوان بهترین ورزشکار مرد روز دوم گرند پری لاهه به خادباتار نارانکو، جودوکار مغولی تعلق گرفت. او که مدال برنز گرند پری اولان باتور در سال گذشته را در کارنامه دارد در فینال وزن منهای ۷۳ کیلوگرم با تکنیک تماشایی پرتاب از شانه موفق شد ویکتور سوکورتوف، حریف اماراتی خود را سرنگون کند و با کسب امتیاز ایپون پیروز این مبارزه شود.

بهترین فن روز دوم این تورنمنت را نیز ایوان وروبوف روس در فینال وزن منهای ۸۱ کیلوگرم مردان به اجرا درآورد. او با این فن موفق شد امتیاز ارزشمند ایپون را از حریف آلمانی خود، دومینیک ریشل دریافت کند و به مدال طلا برسد.