Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

گفتگوی ماکرون و حریری پشت درهای بسته کاخ الیزه

گفتگوی ماکرون و حریری پشت درهای بسته کاخ الیزه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

سعد حریری، نخست وزیر مستعفی لبنان روز شنبه پس از ورود به پاریس، پایخت فرانسه با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور دیدار و گفتگو کرد.

با اینکه آقای حریری از نخست وزیری لبنان استعفا داده است اما فرانسه از وی به عنوان «نخست وزیر» برای سفر به این کشور دعوت کرد و تشریفات استقبال رسمی برای وی در نظر گرفته شده بود.

آقای حریری به همراه همسر و فرزند ارشدش وارد کاخ الیزه شد و مورد استقبال رئیس جمهوری فرانسه قرار گرفت. با این وجود دو فرزند ۱۲ و ۱۶ ساله آقای حریری همچنان در ریاض به سر می‌برند.

رئیس جمهوری فرانسه پس از ورود آقای حریری به پاریس در حساب توییتر خود ویدئویی منتشر کرد که نشان می‌داد دو طرف در حالی دستان یکدیگر را گرفته‌اند از پله‌های کاخ الیزه بالا می‌روند. آقای ماکرون در این توییت نوشت: «اهلا و سهلا، به پاریس خوش آمدید.»

نخست وزیر مستعفی لبنان و رئیس جمهوری فرانسه پشت درهای بسته با یکدیگر گفتگو کردند و سپس ضیافت ناهار رسمی با حضور اعضای خانواده دو طرف برگزار شد.

همزمان میشل عون، رئیس جمهوری لبنان در یک گفتگوی تلفنی از همتای فرانسوی خود به خاطر تلاش‌هاش در حل بحران لبنان تشکر کرد. بیشتر بخوانید:

میشل عون: حریری برای سالروز استقلال به لبنان باز می‌گردد
رئیس جمهوری لبنان: حریری ربوده شده است

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

میشل عون: حریری برای سالروز استقلال به لبنان باز می‌گردد

سعد حریری دعوت ماکرون برای سفر به فرانسه را پذیرفت

درگیری شبه‌نظامیان فلسطینی؛ سفارت عربستان از اتباع خود خواست لبنان را ترک کنند