میشل عون: حریری برای سالروز استقلال به لبنان باز می‌گردد

میشل عون: حریری برای سالروز استقلال به لبنان باز می‌گردد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سعد حریری نخست وزیر لبنان صبح روز شنبه وارد فرانسه شد. پیش تر شبکه خبری المستقبل که متعلق به خانواده آقای حریری است اعلام کرده بود که او ساعت ۲۳ و ۲۰ دقیقه جمعه سوار بر هواپیمای شخصی خود و به همراه همسرش فرودگاه ریاض را به مقصد فرانسه ترک کرده است. بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، آقای حریری پیش از ترک عربستان با محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور دیدار و گفتگو داشته است.

آقای حریری در تازه‌ترین پیام توییتری خود شایعه در حصر بودن در عربستان را بار دیگر رد کرد. او شب گذشته در مسیر رفتن به فرودگاه ریاض در حساب کاربری خود نوشته بود: «گفتن این حرف که در عربستان به اسارت گرفته شده‌ام و نمی‌توانم عربستان را ترک کنم، یک دروغ است. اکنون در راه رفتن به فرودگاه هستم.»

در همین حال، میشل عون، رییس جمهوری لبنان در تازه‌ترین پیام توییتری خود در روز شنبه اعلام کرده است که سعد حریری به مناسبت جشن سالروز استقلال روز چهارشنبه به لبنان بازخواهد گشت.

بیشتر بخوانید:
رئیس جمهوری لبنان: حریری ربوده شده است
حسن نصرالله: استعفای حریری تصمیم عربستان بوده است

امانوئل ماکرون در هفته جاری شخصا از سعد حریری و خانواده‌اش برای سفر به عربستان سفر کرد. این دعوت با هدف از بن بست در آوردن وضعیت استعفای نخست وزیر لبنان در عربستان انجام شد. استعفای آقای حریری از نخست وزیری لبنان با واکنش برخی مقام‌های سیاسی لبنان و دیگر کشورها همراه بود. میشل عون، رییس جمهوری لبنان از سعد حریری به‌عنوان «نخست وزیر ربوده شده» یاد کرد. حسن نصرالله، دبیر حزب الله لبنان نیز گفت که استعفای او تصمیم عربستان بوده است. وزیر خارجه آلمان نیز در تازه‌ترین واکنش گفت که سعد حریری بر خلاف اراده‌اش درعربستان نگه‌ داشته شده است. عربستان در واکنش به این سخن، سفیر خود را در آلمان فرا خواند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس جمهوری لبنان: حریری ربوده شده است

حسن نصرالله: استعفای حریری تصمیم عربستان بوده است

قوانین عجیب فرانسه؛ از ممنوعیت برهنگی در خانه تا مخالفت والدین با ازدواج فرزندان