خلیج فارس و ناهید از ایستگاه فضایی بین‌المللی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
خلیج فارس و ناهید از ایستگاه فضایی بین‌المللی

پائلو نسپولی، فضانورد ایتالیایی آژانس فضایی اروپا به‌ تازگی فیلمی را در صفحه توییتر خود منتشر کرده که در آن می توان سقوط یک شهاب سنگ را دید. آقای نسپولی در حساب کاربری خود درباره این فیلم ویدئویی نوشته است: «از داخل ایستگاه فضایی بین‌المللی شهاب‌ سنگ‌های زیادی را می بینیم. هرگز نتوانسته بودم از آنها فیلمی بگیرم. ولی این‌بار بخت با من یار بود.»

فرو‌افتادن این شهاب‌ سنگ را در ثانیه هفتم این ویدئو، هر چند به سختی و همانند نقطه ای نورانی می‌توان دید. ستاره‌شناسان می گویند این شهاب‌ سنگ بر فراز اقیانوس اطلس در سواحل جنوب غربی قاره آفریقا سقوط کرده است.

این ویدئو شامل نماهایی است که فضانورد ایتالیایی روز پنجم نوامبر سال جاری بر فراز محدودۀ جغرافیایی از اقیانوس اطلس تا قزاقستان گرفته است. در فواصل ثانیه‌های ۵۴ تا ۵۸ این ویدئو می‌توان خلیج فارس را نیز مشاهده کرد.

در یادداشتی که در صفحه وبلاگ آژانس فضایی اروپا منتشر شده همچنین به ستاره پرنوری در انتهای ویدئو و پیش از طلوع خورشید اشاره شده که احتمالا این ستاره پر نور سحرگاهی ناهید است.

به مشاهده ستاره پرنوری پیش از طلوع خورشید اشاره شده که احتمالا ستاره سحرگاهی «ناهید» است و می توان آن را در انتهای ویدئو دید.